| anonim_4396 a întrebat:

De ce se zice că e mai bine să nu comunici nimănui planurile tale, salariul și următorul pas?

Citând un site de știri:
"Ei bine, științific vorbind, oamenii care vorbesc despre ce intenționează să facă, au șanse mai mici să realizeze ceea ce și-au propus".

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu e ok sa îți spui planurile și următorul pas pentru ca poți fi descurajat, ți se pot fura ideile, sau chiar ți se poate face rău.

Salariul din nou nu ai de ce sa îl comunici nimănui.Nu trebuie sa știe toată lumea căți bani ai tu sau nu ai.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu comunic planurile mele pentru ca nu vreau sa mi se taie elanul.
daca o iau peste bot o iau din cauza mea.

iar salariul de ce l-as spune cuiva? in afara de familie si banca nu intereseaza pe nimeni.