| anonim_4396 a întrebat:

De ce spun unii că mâncăm ca sa trăim când de fapt e invers?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cum este invers? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica moderatia este solutia si ca trebuie sa te hranesti cu masura, nu sa mananci ca un porc si sa devii treptat unul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca asa ar trebui sa fie dar de cele mai multe ori este invers.
Mancarea confera energie organismului dar unii mananca prea mult si mancare nesanatoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceia chiar cred asta. Trăiesc fiind supuși, sau sunt deștepți. Grăsimea te prostește!

| Cehoslovacia a răspuns:

Romanul baga in el pana se duce dracu si dupa se plange ca il doare aia, ca nu mai poate, ca e gras laughing
d-asta de sarbatori e prapad…