| TheStrategist a întrebat:

De ce sunt atât de mulți oameni care fac confuzia între "antisocial" și "asocial" sau "timid" și introvertit"?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca nu mai merg la scoala sa invete, ci sa-si expuna hainele de firma, tenisii care au inlocuit demult pantofii, masinile second hand cumparate de babaci, tigarile si vapeurile, machiajele si unghiile cu gel, belciugele din nas sau alte parti intime si lista poate continua.

Acum facultatea este ca scoala generala, mergi doar sa te inscrii cu diploma de BAC in care ai media 5, fara examen si fara stres.
Bineinteles ca intra boi si ies "la fel de boi", fiindca materia aia refuza sa se invate sigura, dar se cumpara usor, pe banii de la taticu si bunicu si uite asa, ajung ingineri, avocati, juristi si alti "licentiati" fara sa stie a se exprima in scris, sau macar oral.
Asta este generatia noua, cea de analfabeti!

| Nirvanaaa a răspuns:

Ca nu prea au deschis Dicționarul Explicativ al Limbii Romane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja ai pretentii cam prea mari pentru omul de rand... Tu ai dreptate in ce spui, dar e o asteptare prea mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece ei nu cunosc intelesul real si definitia exacta a acelor termeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce om a auzit de cuvântul "asociat" in viața asta. Cineva dacă e introvertit, e si timid cum sunt eu.