| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt narcisist? E o problemă în a fi așa? De exemplu stau uneori și meditez, mă gândesc la unele probleme sau aspecte ale vieții sau alte chestii neirelevante (aici poate iar sunt narcisist pentru că intr-un procent de x % spun asta sa ma laudlaughing) ), sa revenim, și spun da, ce gândire bună am, mă pun in pielea altor persoane si ma afirm, zic da, are dreptate etc. Nici nu știu dacă ăsta e narcisim, de asta vă intreb. Credeți că am o problemă reală, întâmpinați ceva de genul? Când fac lucrul ăsta imi spun chiar, ce narcisist sunt, îmi dau seama de lucrul ăsta si eu chiar vreau să fiu modest dar nu pot controla asta. Chiar ma simt amuzat. Se intampla involuntar chestia asta. Știu că întrebarea nu prea are sens, vreau doar să deschid un subiect și să aflu diferite păreri.

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu nu prea stii ce-i aia "narcisist". Da si tu un search pe Google ca, presupun ca nu ai un DEX in casa.

| Drimmero a răspuns:

Te gandesti la problemele vietii si spui ca esti narcisist? absolut nicio legatura.

Dar stai linistit,, majoritatea suntem narcisisti, sa fii narcisist e o calitate, sunt destui care se urasc si sunt scarbiti de propria persoana, bleah.

| Mosotti a răspuns:

Atat timp cat nu face rau cumva, nu te afecteaza si nu iti afecteaza viata de zi cu zi, nu e nici o problema. Ceva devine o problema doar cand iti face rau sau face rau altora, atat.
Si acum depinde, ca daca gandirea ta e cea mai buna in 10 gandiri, poate chiar ai dreptate, pentru ca in general se pun argumentele pe masa la toti 10, si conform faptelor se alege care e cea mai buna, deci in unele cazuri nu e valabila aia "fiecare cu parerea lui", doar una e corecta.

De ex daca unu zice ca uleiu nu arde, si tu zici ca arde, aici nu merge fiecare avem dreptul la o parere, ca nu exista inca una buna.

| RoCkKiD a răspuns:

Esti doar utilizatorul 50.000 care s-a autodiagnosticat.

Nu esti narcisist, nici mcar nu stii ce e aia. S-a intamplat sa iti spuna cineva ca esti (cineva care stie cat tine) si ti s-a parut interesanta descrierea asa ca ti-ai asumat-o. happy

| Andrei200202 a răspuns:

Simt nevoia de afirmare?