| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt oameni ce zic ca barbații și femeile sunt egali? Niciodata nu v-a exista posibilitatea ca barbații să egaleze femeile.
Ce face o femeie cu *****, nu face un barbat in viața lui.
+ un barbat nu poate să nască;

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Este egalitate in drepturi.
Toata lumea sti ca o femeie nu o sa aiba niciodata forta fizica a unui barbat spre exemplu dar asta nu inseamna ca nu pot sa voteze amandoi...
Fiecare are menirea si treaba lui.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Pentru ca femeile nu au forta fizica nu este de vina societatea.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-am referit ca este cineva de vina am spus ca fiecare are rolul lui in societate sau viata.Egalitatea in drepturi exista.

| OldSoul a răspuns:

Si totusi, nici femeile nu pot sa nasca daca nu au parte de un barbat, sau de materia acestuia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si in afara de asta ce superioritate mai au femeile?)) barbatii sunt mult superiori, femeile doar se folosesc de existenta barbatilor pentru a supravietui.
Si vor incontinu sã ajungã la superioritatea unui barbat deoarece se simt infrioare multe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Confunzi egalitatea dpdv social cu cea dpdv biologic. Plus diferentele de cultura/educație

Răspuns utilizator avertizat