| Swae a întrebat:

De ce sunt oamenii atat de prosti?

25 răspunsuri:
| Ramo024 a răspuns:

Asa i-a facut mama lor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt în mii de feluri, proști și deștepți de o potrivă.

| mihai69 a răspuns:

Taică-meu (Dumnezeu să-l ierte!) avea un răspuns perfect la întrebarea asta:
„ca să se mire proștii!" rolling on the floor

| Swae explică (pentru mihai69):

rolling on the floor) ce urat. Vad ca inca n-ai scapat de jucaria de la poza de profil, inca te mandresti cu ea.

| mihai69 a răspuns (pentru Swae):

Nu e o jucărie, e locul meu de muncă. Normal că mi-s mândru de el!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Iar ne-a suparat cineva ziua? Daca gasesti niste tante pe la scarile blocului (desi imi face placere sa le aud vorbind) sigur poti sa le povestesti ce ai patit, ca altfel nu pune nimeni o astfel de intrebare fara rost.

Pana una alta, ca e frig afara totusi si nu vrem sa racim, am aici ceva numai pentru tine:

https://www.amazon.com/Why-Are-People-So-Stupid-ebook/dp/B00A3HU6ZE

Nu consta chiar asa de mult, mai ales pentru Kindle. Vad acolo trei stelute, doua, cinci... eu zic ca merita o incercare.

Zi faina in continuare (adica ieri...).

(Dar si azi)

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu are sens sa te intrebi prea mult asta. Prostii sigur nu se intreaba de ce sunt unii atit de destepti fata de ei. Vorba englezului... Ignorance is bliss.

| Simpatic a răspuns:

Pentru ca nu-s destepti laughing

| LoveSleep a răspuns:

Ți-ai schimbat poza și nu mai știam cine ești, voiam să răspund pe bune. Dar nu e nevoie, tu sigur știi răspunsul.

| Swae explică (pentru LoveSleep):

Esti o eroare in aceasta simulatie

| LoveSleep a răspuns (pentru Swae):

Simulaţie, definiţie - operaţie juridică constând în încheierea unui act juridic aparent, menit să dea impresia creării unei situaţii juridice

| Swae explică (pentru LoveSleep):

SIMULAȚÍE (< fr.; lat.) s. f. Faptul de a simula; prefăcătorie; falsificare; simulare. ♦ (Dr.) Folosire de către o persoană a unui înscris constatator al unui act juridic care nu corespunde unei operații reale, fie că această operație nu a avut loc (în cazul ficțiunii), fie că operația reală este alta decât aceea arătată în înscris (în cazul deghizării), fie că operația reală a intervenit între alte persoane decât cele indicate în înscris ca fiind părți (în cazul interpunerii de persoane).

| LoveSleep a răspuns (pentru Swae):

Abureală, abureli s. f. 1. minciună, păcăleală 2. joc erotic premergător actului sexual

| Swae explică (pentru LoveSleep):

laughing

| Nemessys a răspuns:

Daca toata lumea ar fi super smart nu am mai avea atata divertisment si ar fi o lume plictisitoare.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ai pățit?

| Paul754880338 a răspuns:

"Ajutorul" pe care il primim de la tehnologia prezentului, ne scade incet si sigur abilitatea de a gandi, de a lua decizii, de a comunica fata in fata, apoi pe acest fond de instabilitate intervine mass media cu sugestii discret induse subliminal, comform carora este "cool" sa fii prost si nesimtit. Acest proces destul de elaborat, de altfel, este o forma de manipulare a maselor si evident de selectie. Adica, nu poti ajunge, daca nu mai sus macar mai linistit, atata timp cat nu te poti opune acestei forme de inlantuire, pe care as numi-o prostia indusa... cu cat mai prost cu atat mai dezorientat, cu atat mai usor de manipulat.

Răspuns utilizator avertizat
| UserName250000 a răspuns:

Pentru ca esti tu