| DeathLord93 a întrebat:

De ce sunt priviti cu desconsiderare cei care au apartenenta la culturile religioase si aici ma refer la penticostali adventisti martiri ai lui Iehova?
Pana la urma sunt cazuri in care acei oamenii au fost la origine ortodocsi si de buna voie au aderat la acele religii

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

"...ma refer la penticostali adventisti martiri ai lui Iehova?" - vad ca te referi si la niste martiri. Cred ca gresesti. In zilele noastre nu mai exista martiri. Astia erau cei din Evul Mediu sau chiar mai dinainte care erau omorati pentru credinta (arsi pe rug sau decapitati).

| OldSoul a răspuns:

Personal nu ma prea intereseaza, este alegerea lor, viata lor, sa faca ce vrea cat timp nu incearca sa-i atraga si pe ceilalti la religia lor.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Mreu si oriunde exista rivalitate intre grupurile religioase mai ales care sunt minoritare. In sua de ex nu prea sunt inghititi catolicii, si nici la noi in anumite locuri. Nu te preocupa, vom trece toti in curand la dreapta credinta a lui Allah.

| DeathLord93 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Tu find musulman sa inteleg? Sincer pot sa spun ca eu nu sunt de nici o parte a baricadei nu zic nici ca exista nici ca nu exista mai devreme sau mai tarziu vom afla toti

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru DeathLord93):

Nu, eu nu practic nici o religie. Ma refeream la invazia de " refugiati " din Europa. Religia este o porcarie la fel ca politica.