| DrA a întrebat:

De ce sunteti disperati dupa funde? Ce simtiti cand primiti o funda?

Răspuns Câştigător
| Korrawi a răspuns:

Pentru ca unele persoane au impresia (gresita dupa parerea mea) ca daca strang multe funde cumva miraculos le face sa le creasca contul in banca sau numarul de cuceriri sau mai stiu eu ce dorinte or avea. E un sistem de ranking si cam atat, cu defectele si calitatile lui. Banuiesc ca a fost implementat pentru a avea un clasament dupa numarul raspunsurilor considerate corecte sau care au ajutat. Cat de relevant este, asta nu stiu. Nu am cerut niciodata, poate cei care cer pot sa-ti dea un raspuns din punctul lor de vedere. Poate acum este in trend sa ai muuulte funde pe TPU indiferent cum le faci happy?
Edit: La partea cu ce simtiti cand primesti funda, pai ma bucur ca am reusit sa fiu de ajutor in problema respectiva.

3 răspunsuri:
| evostyle7 a răspuns:

Simt un mail in plus, si ca am fost - probabil - de folos prin raspunsul meu.
Disperat de funde nu`s, pentru ca`s irelevante, multe raspunsuri gresite/sumare sunt notate cu funda. Deci prefer sa stiu doar ca am fost de folos, nu caut sa le obtin in mod expres, nu am cerut si nu am sa cer niciodata funde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Eu nu sunt obsedat dupa funde.Dar altii cred pur si simplu ca o sa fie recunoscuti pentru ca ajung Experti sau Userul Anului,sau poate se simt ei speciali fiind ca stiu ca au ajutat, ca au facut un bine.Mie imi este indiferent cand o sa primesc funda, important este ca ajutam.
Pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaaa.Simt ca atunci cand o sa deschid leptopul o sa vad un mail nou...Sau primesc puncte in plus.