| anonim_4396 a întrebat:

De ce țiganii nu-și lasă fiicele să termine școala? Că îi fură cineva? Ce motiv stupid! De ce îi discriminați? De ce ei au tradiți ciudate?

(dacă ești rrom,atâta timp cât ai sufletul bun, sunt și eu bun cu tine )

14 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Ca sa nu ajunga sa-si faca de cap cu baietii.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu e chiar atât de simplu,ei sunt tratati rău fiindcă și ei ne discrimineaza și fura de la noi,daca ar renunța la obiceiurile lor ar fi altceva! Ei au crescut altfel,cu obiceiuri diferite, cât timp stai pe lângă țigani și crești alături de ei țigan esti și tu! dar daca luam de acolo un Bebeluș de țigan și îl va creste o familie de români de la oraș o sa fie un țigan dar mai civilizat si daca luam un bebe dinte-o familie de romani și creste cu țiganii țigan este și el automat, depinde de mulți factori, unii prefera sa fie cocalarii, alții sa fie mai conformiști.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Si eu la fel
La ei asa o fi moda...

| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Ești țigancă?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu

| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Dar pe profil ai o fustă de țigancă

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine stie de unde o am

| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Păi de ce o porți?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

Fusesem la nu stiu ce botez cu ea

| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

No bine

| Helper07 a răspuns:

Fetele de rom se marita de tinere, de aia nu prea termina scoala.

| anonim_4396 explică (pentru Helper07):

Păi am niște țiganci la mine în sat, care au peste 13 ani și nu sunt căsătorite

| Helper07 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca le ai in sat, de ce nu le intrebi pe ele?

| anonim_4396 explică (pentru Helper07):

Da,poate îmi dau cu bâta-n cap, ce idee, mersi