| anonim_4396 a întrebat:

De ce țiganii sunt tupeiști și nesimțiți? Cu ce drepturi, din moment ce ei sunt jegoși și îngălați?!
Logic nu vorbim de toți țigani, doar de cei fără cei 7 ani de acasă.
De ce nu se dau niște legi sa îi educe, ca de ex munca obligatorie pentru toți, școală obligatorie pentru puradei, samd

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca sant in numar mare si au incredere ca fac ce vor

| RAY a răspuns:

Nu sunt ei de vina,romani sunt ca si ei,de asta sau adaptat asa bine,tigani maghiari sunt astfel, romani fura de sus de la presedinte pana jos, aia din strainatate majoritatea fura, stau pe ajutor social, putini muncesc, hotia in Romania este o arta

https://www.youtube.com/watch?v=wcbcXaduUDA&ab_channel=Mutantleader1

asculta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce scoala nu e obligatorie pentru toti cetățenii?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ca asa au fost invatati. Nu e vina lor.

| SilentRain a răspuns:

Pentru ca au crescut într-un mediu dur, ajunși adulți își revarsă frustrările peste tot în mod involuntar

| Ineys a răspuns:

Sunt si romani destui exact la fel. De fapt in toata lumea sunt oameni exact la fel: americani, rusi, chinezi, africani, etc etc.
Nu e o problema de etnie, e problema ca fiecare societate are dobitocii ei, care apar asa cum ai zis si tu prin lipsa educatiei.
Majoritatea rromilor nu ofera atata educatia in familie si nici la scoala nu prea merg, de aici porneste totul.

| Legion7X a răspuns:

Nu sunt toți la fel. Unii sunt așa Pentru că nu demnitate, educația necesară si cel mai important respectul de sine. Pentru ei nu contează dacă deranjează, nu se simt vinovați, muzica in special anumite melodii din manele le întăresc spiritul de obrăznicie și tupeu prin versurile de instigare, față de regulie de bun simț al societații.
Totul se leaga zală cu zală. Saracia> lipsa educației din familie +formarea din școală scăzută> imprimarea de concepții exprimată în muzică= produsul finit

| Marius22222222222 a răspuns:

Sunt in lume romani mai tigani decat tiganii crede-ma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema psihica. Se stie ca de la prea multe seminte de dovleac si manele dai in Nebunia lu Salam.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si romanii sunt la fel de needucati, nu doar tiganii. cei mai mari criminali din istoria romaniei erau Romani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa ca romanii sunt si mai si

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt și Români, dar îi copiază de țigani în vorbe, comportament, tupeu etc. Iar țiganii educați numai bagă în seamă nici proprii lor țigani.

| frikk a răspuns:

Mai bine definit: sunt înzestrați!