supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

De ce tot ce e micuț este și adorabil? De ce ne plac pufoșeniile?

8 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Îți plac ai ție centipedele happy?

| J0B0MAT a răspuns:

Un creier mic nu mi se pare adorabil.
Nici o ceapă mică.

| gemeni6226 a răspuns:

Poate pentru ca avem instinctul de ocrotire inscris in genele noastre? Pentru ca simtitm nevoia sa iubim si sa ocrotim tot ceea ce este mai slab si neajutorat decat noi.Si asta pentru ca in general ei intorc iubirea ce investim in ei nu ca unii oameni.Animalele nu tradeaza niciodata iubirea investita.

| Digikey a răspuns:

Te referi la pufosenia prietenului tau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Datorita trasaturilor de bebe (ceea ce vedem si la oameni) avem impresia ca sunt inofensive si nu ne pot face rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instinctul matern laughing