| unomdeosebit a întrebat:

De ce trebuie sa muncim? Eu nu sunt obligat nu o fac. De ce e atata presiune pe oameni sa munceasca la ce ajuta?

10 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa muncesti. Daca tu vrei neaparat sa mori de foame si sa locuiesti pe strazi e fix problema ta

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Lumea in care traim noi nu a fost niciodata un loc mai bun. Legea junglei nu muncesti nu mananci exact ca in jungla. https://www.youtube.com/watch?v=vCqcGuwFkSM
Daca te-ai nascut in puf ca copii lu Donald Trump atunci esti rege nu trebuie sa muncesti niciodata. Viata alege sarac sau rege https://www.youtube.com/watch?v=oV_fLts1POA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Troll.

| unomdeosebit explică (pentru anonim_4396):

Imi pare rau ca gandesti asa

| anonim_4396 a răspuns (pentru unomdeosebit):

Bine, atunci ești idiot.

| unomdeosebit explică (pentru anonim_4396):

Si tu esti un om rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nimic nu e gratis...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La nimic. In afara de a te întreține.
Depinde și cu ce tipare de oameni muncești, cel mai bun prilej este sa lucrezi cu oameni de calitate care știu să-ți aprecieze valorile și te apreciaza. Indiferent de job-ul care îl ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu te simți obligat probabil ești un copil adult crescut în puf. Mai ține-o așa câțiva ani și apoi ne explici tu cum stă treaba ca munca.

| rapandula a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa muncesti. Ai niste drepturi care iti ofera acest prilej. Insa pe lumea asta nimic nu e gratis. Nimeni nu munceste pentru tine, asa ca banii si materia pe care o cumperi cu ei nu o poti obtine in schimbul a ceva, cum ar fi munca. Invata sa traiesti fara ei, ca triburile si civilizatiile izolate de lumea moderna, si nu va avea nimeni nimic cu tine si vei putea sa si traiesti. Ori asa, ori te bagi la cersit, ori iti gasesti pe cineva care sa te intretina.