| anonim_4396 a întrebat:

De ce unele persoane încearcă să pară "bad boys" sau "bad girls" când de fapt nu sunt?
Aceaștia sunt opusul celor care vor să păstreze o aparență de "good boys" și "good girls" în societate dar care sunt exact invers.
După cum vă puteți da seama, ambele categorii vor să pară ceea ce nu sunt.
Pe a doua categorie de oameni o înțeleg: nu vor să fie judecați și blamați de către ceilalți, dar de prima categorie ce puteți spune?
Ce vor ei (sau ele) să câștige cu aparența aceea de duritate și machiavelism?

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut!
Pentru ca rebeliunea este cool.Pentru ca a fi "bad boy/girl" a fost mereu privita cu admiratie secreta.
Sa fi ceea ce nu esti este mai misto pentru ca poti scapa de realitate un pic.
Concluzie:vor sa fie bad din teribilism.

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cum ai spus si tu, poate vor sa nu fie judecati in acel fel, sau le este frica ca o sa "piarda" acele pareri ale celorlalte persoane despre ei.

Sau pur si simplu, ei ar vrea sa fie asa si asa fac. Ca orice om, cand nu este cumva si ar vrea sa fie altfel, este dreptul lui sa incerce, nu? big grin

| Freya1 a răspuns:

Probabil asa considera ei ca o sa fie in centrul atentiei si populari.

| Cheo0S a răspuns:

Nu inteleg de ce le iei apararea, sunt persoane rele nu incearca sa para.
Bine nu toti, sunt 2 tipuri de bad guys/girls.
Unii o fac Pentru a impune respect, altii din invidie/frica fata de ceilalti au asemenea aparente, sunt ego driven, au un orgoliu cat casa.

Răspuns utilizator avertizat