| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

De ce unele persoane se enervează din orice?

Răspuns Câştigător
| CinevaAnonimă a răspuns:

Eu cred că fiecare repetă ceea ce a văzut în familie sau trece printr-o perioadă grea(de exemplu, o depresie, certuri cu prietenii, o trădare, discriminare, moartea cuiva drag, o boală, etc).

| minrest a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Da, Anisoara, e in parte preluat din familie, invatat; ma bucur sa vad ca stii asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Bravo, cel mai bun raspuns ever

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Ce zici? Să-i dau fundă?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Da i cui simti tu, ce ma intrebi pe mine laughing mie personal mi o placut raspunsul ei, tie poate iti place alt raspuns si il consideri cel mai bunwinking

11 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Se cred autostiutoare și sunt sigure că tot ce spun nu este greșit, din cauza asta apar cele mai multe conflicte.

| corbulalbrosu a răspuns:

Persoanele extrem de usor enervabile, se comporta si se manifesta intr-un asemenea mod, fiindca stuctura lor psihico-mintala de a fi labili d.p.d.v. psihic, este transmisa genetic fiind o caracteristica inascuta, deci practic imposibila de a fi schimbata.

| Mosotti a răspuns:

Ptr ca au psihicul defect, au un deficit de seritonina innascut, si da iritabilitate, se stie, prietenul meu asa era, s-a dus la medic, i-a dat ceva si se schimbase, era ca un om normal, era mai calm, mai tolerant, mai intelegator, a corectat deficitul ala.
Si nu e vorba de factorul de mediu, ca la acelasi, poti reactiona urat, sau okey, asta e dovada.
Nu vine trambalaiu, unu da cu picioru in trotuar de draci, altul are rabdare.

| Freya1 a răspuns:

Si eu m-am intrebat uneori asta dar având în vedere că si eu mai am perioade de genul nu prea sunt in masura sa comentez.
Cred si consider ca se poate intampla asta din cauza stresului acumulat in timp, a grijile si problemelor pe care le-am avut sau le avem.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Probabil pentru ca sunt slabi in gandire cred ca e singura explicatie, pentru ca in Biblie si evanghelia lui Iisus spune cauzele slabirii mintii.

| oglindasultanului a răspuns:

Ca-s nefericite, si asteapta ceva anume.

| brokxy a răspuns:

Probleme psihice, crede-ma am fost la psihiatrie ....stiu laughing laughing