| anonim_4396 a întrebat:

De ce unele vor sa slabeasca? Poti arata bine si grasuta. Si daca e pentru baieti e amuzant si imi pare rau pentru ele pentru ca baietii sunt nesimtiti.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Grasimea abdominala reprezinta o problema cand burtica este mai mare de 70 de cm la femei, iar 80 de cm la barbati, asta e important sa stim cu toti, imc nu reprezinta cu adv starea de sanatatea si masurarea burti, taliei https://www.thecalculatorsite.com/health/whr-calculator.php

https://cum-sa-slabim-sanatos.blogspot.com/

| RAY a răspuns:

Acum 8 ore | evadarea a răspuns:
Pentru ca nu sunt animale sa nu le pese de faptul ca arata ca dracu

in natura nu exista animale supraponderale, obeze

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i vorba de "arati bine grasuta" ci de faptul ca, "grasuta" este similar cu persoana bolnava, nesanatoasa, pe langa faptul ca nu-i frumoasa estetic.
Depozitele de grasime aduc numai necazuri si boli grave (diabet, comotii cerebrale, atacuri de cord, ficat bolnav, cancere samd).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am impresia ca nimeni nu a inteles intrebarea.
De obicei tipele au un strat adipos mai mare ca tipii, deci obezitatea la baieti e mult mai periculoasa decat la fete.
In alta ordine de idei Probabil te referi de ce vor sã slabeasca cele care sunt deja "normale" in greutate. Habar nu am... Probabil se uita la modele pe Instagram/Faceboook si trebuie sa fie ca ele.

| Paul754880338 a răspuns:

Daca ma crezi sau nu ...am citit intrebare ta de 10 ori, ca sa inteleg ce sta in spatele cuvintelor. Daca cauti o scuza sau o amanare pentru ipostaza prezentata, asta o poti face fara sa ceri opinia sau adeziunea altora la punctul tau de vedere. Dar cred mai degraba inteleg ca nici tu nu crezi prea tare in scuzele si motivele create si atunci te-ar ajuta un pic cativa sustinatori.
Eu cred ca felul in care arati este putin mai mult decat imaginea din oglinda. Felul in care poti fi atent, meticulos si disciplinat cu obiceiurile alimentare din viata ta transmite celor din jur un"mesaj".
Cam cat de profund(a) poti fii, sau cat de superficial(a) in cazul celalalt (supraponderal). Sa nu faci greseala sa crezi ca un fizic frumos este un noroc al unora, iar ceilalti sunt ghinionisti!
Eu te-as indemna sa treci peste scuzele oarecum fragile si sa vezi adevarul din spatele lor. Nu baietii sunt nesimtiti, nu fetele sunt superficiale. Ci mai exact nimeni nu poate lua masuri in locul nostru odata ce am ajuns sa purtam niste kilograme in plus, asa cum nimeni nu ne poate lauda sau compatimi pentru asta.

| GirlOnline81 a răspuns:

" De ce unele vor sa slăbească? Dacă e pentru băieți..."

De la 18 ani și pana in prezent ma mențin la greutatea de 55kg. Sa nu crezi ca nu fac efort (sala/alergat), dar acest efort îl fac nu pentru a atrage vreun mascul, ci pentru ca așa ma simt bine EU.
Cred ca e valabil și pentru altele.

| Angelindeed a răspuns:

Pentru ca nu sunt animale sa nu le pese de faptul ca arata ca dracu

| hamate a răspuns:

Kilogramele in plus atrag dupa sine foarte multe probleme de sanatate. Intr-un fel ai dreptate, dar sanatatea este mult mai importanta, cu toate ca din cei ce vor sa slabeasca putini se gandesc la sanatate.