| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii dintre criminalii în serie ajung până la urmă să facă gesturi prin care se dau de gol iar poliția să-i afle?
Un bun exemplu este Denis Rader alias B.T.K care a fost descoperit după ce a trimis o dischetă poliției.
Fac ei asta deoarece consideră că dacă nu sunt prinși și descoperiți câțiva ani sau ani de zile li se urcă la cap și cred despre ei că sunt infailibili și că se pot juca cu autoritățile fără să fie descoperiți niciodată?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este un joc pihologic doresc sa atraga atentie sa devina faimosi pentru genuitatea lor diabolica.
Dar in ziua de azi nu prea mai exista din cauza progresului tehnologic testelor Adn, dar in special datorita camerelor video amplasate pretutindeni

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Vor sa vada cum e in puscarie.
Daca vorbim de statele unite si mai ales in acele state federative unde nu e pedeapsa cu moartea, criminalilor in serie le e mai bine decat criminalilor de la noi, acolo au mancare buna, sali de forta, tv etc conditii aproape de lux, la ei nu e mizerie.
Daca ar fi dupa mine toti criminalii in serie ar trebuie sa fie ucisi pe scaunul electric!

| Drimmero a răspuns (pentru Simpatic):

"Daca ar fi dupa mine toti criminalii in serie ar trebuie sa fie ucisi pe scaunul electric!" Sustin. Pe morti nu il mai poti aduce inapoi din groapa, insa astia dupa ce nenorocesc destule familii si destine fac niste ani se intorc, multi sunt recidivisti (deci pericol public). Puscaria e prea blanda la ce fapte comit unii, li se mai reduc din ani, se dau cuminti pe acolo, fac curat prin curtea puscarei, mai baga niste poker cu gardienii, mai scriu si ei niste poezii cu dorul de casa si uite cum plebele astea scapa dupa ce nenorocesc destule vieti. As zice si eu ce ar merita dar as folosi cuvinte neortodoxe, sunt pe principiul: ochi pentru ochi si dinte pentru dinte in tot cazul.

| Freya1 a răspuns:

Uni fac greseli din neatenție, iar alți pentru ca sunt psihopati si le place sa se joace. Pentru ca daca ar avea mustrari de constiinta s-ar preda pur si simplu nu s-ar juca în felul asta.

| DenqOO a răspuns:

Unii fac pentru glorie si sunt chiar mandrii de ceea ce au facut. Poate chiar constentizeaza faptele care le fac si exista o bruma de constiinta si isi dau seama ca pana in momentul in care o sa fie prinsi or sa mai omoare cativa oameni si o fac ca sa fie opriti.