| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii innebunesc ca nu-i baga lumea in seama?
Am 2 vecini de cartier, barbat si femeie, care "se baga" in seama cu tot dinadinsul.
Pe ea nu o suporta nimeni si o evita pentru ca de cand era mica barfea si avea aere de superioritate si lumea o evita si nu o baga in seama dar ea incearca prin orice mijloace sa atraga atentia. Ea se ia de vecini, acuzandu-i ca au zis despre ea nu stiu ce sau ca i-au furat lucruri din curte, dar o face din simplul fapt ca sa fie bagata in seama.
Vecinul barbat tot asa, incearca prin orice mijloace sa atraga atentia fetelor.
O data s-a dus la una acasa cand ea lipsea si erau doar parinti ei, mintind ca ea l-a chemat sa-i repare calculatorul. A facut asta pentru ca acea tipa l-a sters de la prieteni pe FB.
I-a stricat de tot computerul.
Daca fetele nu-i raspund pe FB el le injura pe sau le lasa comentarii obscene, se ia de ele pe strada, in plus, are manifestari violente, fiind internat de cateva ori. Pana la 20 de ani nu era asa.

Răspuns Câştigător
| Lukasssz a răspuns:

Sentimentul de respingere îi aduc în punctul de a fi insuportabili (cauză colectivă, aici vecinii), întrucât mărturiile mincinoase rămân singura lor modalitate de comunicare. Totodată frustrarea antrenată (prin jigniri și numiri social inferioare aduse lor) dezvoltă violență manifestată.

17 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ăla a înnebunit din cauze biologice, nu că nu-l bagă lumea în seamă.

| Celcestietot a răspuns:

Vezi ce face si timpul din om daca nu reuseste?

| Lukasssz a răspuns:

"De ce unii innebunesc ca nu-i baga lumea in seama?", tu esti unul dintre ei, cretinule.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stii ce poveste ascunde un om cu comportamente ciudate, mai ales daca inainte NU era asa... Evenimentele prin care trec sunt pentru unii prea puternice, intense si asta ii face sa o ia pe calea psigiatriei. E bine sa constientizezi asta. Cu toate astea, sunt si f multe cazuri de ranciuri ordinare de oameni care nu merita nicio mila.

| TheStrategist a răspuns:

E posibil să aibă probleme psihice

Răspuns utilizator avertizat
| gellalbie4ever a răspuns:

Oamenii ăia au probleme și vor să le arunce altora. Nu știu din ce motive.

Acei oameni să sune la poliție dacă mai trimite poze din astea. Există lege. Nu are dreptul "să spioneze fetele sau pe oricine altcineva"- stalking
"să le trimită poze indecente" dacă ajunge vreo poză în telefonul unei minore( din întâmplare?)?
" să le înjure"- calomnie

Stai departe, FOARTE departe de ei, să nu le vină vreo tâmpenie prin cap să se lege și de tine!?

| pandy a răspuns:

Pentru acele persoane e de vina viata care au avut-o pana in prezent. trecutul lea modelat personalitatea. ca toti oameni au avut si ei visuri si dorinte la care au esuat. avand infiecare zi acelasi sentimente de ura frustrare singuratate etc. ei duce o lupta cu acestea fara reusita ..pana in momentul cand tie ti se par a fi niste nebuni

| wedonttalkaboutBruno a răspuns:

Ai niste vecini super, iti recomand cu incredere mutarea happy

| stef87 a răspuns (pentru wedonttalkaboutBruno):

Una- doua, mutatul. Alte solutii nu exista. Si intodeauna doar cei vatamati de comportamentul nesanatos. Ce e in mintea voastra, fratilor? A, esti cumva singurul care vede problema? Atunci da, poate ca problema e de fapt a ta, dar de obicei e vazuta si de ceilalti, doar ca ceilalti nu au spirit de implicare. Aici e marea problema!

De ce un grup trebuie sa sufere si sa se rupa din cauza cuiva, cand poate fin inlaturata direct cauza? E greu, dar e cel mai sanatos! Din pacate, romanii stau foarte prost la asta dintr-un simplu fapt: nu se respecta regulile!

| wedonttalkaboutBruno a răspuns (pentru stef87):

Frate era o gluma...am si eu vecini de genul happy

| sierra1 a răspuns (pentru stef87):

Ref. la asta:

https://www.tpu.ro/......e-care-au/

1 cel curios de fapt nu e curios ci dorea să plătească o poliță uneia cu "numele pentru ca mi-e scârbă de ea"

2 nu e vorba de moralitate - deși am putea vorbi mult și despre asta - e vorba de cât de (ne)sănătos ar fi

cât despre clădit și noroi, ce să zic... observi probabil și singur intervențiile individului, până la lipsa cronică de argumente

numai bine!

| stef87 a răspuns (pentru sierra1):

Nu inteleg de ce mi-a raspuns in alta tema cu link din tema repectiva, pleae block for spam!

| Antonio_Marius_1986 a răspuns:

Evita-i, nu cred ca are rost sa iti bati capul cu asemenea probleme.

| Rajsurajj a răspuns:

Probabil au probleme psihice

| Ciprianx1 a răspuns:

Au probleme la mansarda