| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce unii oameni dupa ce ai furat din pomul lor un kilogram de mere si afla ca ai furat vin la tine si iti spunbig grinaca erai cinstit si imi cereai frumos mere, iti dadeam si zece kilograme de mere! Ei se aud ce vorbesc? Credeti ca chiar iti dadeau 10 kilograme de mere asa pe ochi frumosi?

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Da,pentru ca apreciază cinstea și sinceritatea. Nimănui nu ii place sa fie furat și e normal ca sa reacționezi asa.

| Deaad a răspuns:

Tu inca mai traiesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ihi ihi, minciuni! Asa tipa si popa dupa mine, dupa ce i-am furat din cirese, in timp ce ma alerga cu un bat in mana. Nu prea parea convingator :-s

| Deaad a răspuns (pentru anonim_4396):

Popa a vrut sa imi intepe rotile de la bicicleta cu un tep, pentru ca ma plimbam prin parcul bisericii.
Daca il vedeai ce violent e, nici nu ziceai ca e "trimisul lui Dumnezeu". laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deaad):

Meh, e plin internetul de slujitori ai Domnului foarte "colorati" la vorbe. laughing
Nu degeaba e vorba aia " Sa faci ce zice popa, nu ce face el. " - adica omul de rand sa fie umil si sa se plimbe cu bicicleta si el cu mertzanul laughing

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Deaad):

Eu am un prof de muzica care inca e student la teologie si la scoala injura de dracul.