| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii oameni sunt tăcuți în mare parte a timpului, nu vorbesc neîntrebați, nu fac paradă (verbal) de cunoștințele lor academice, dar când e momentul să acționeze, să arate prin fapte de ce sunt capabili, o fac cu multă râvnă și bravură, dorind și făcându-le plăcere să impresioneze?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De obicei, prostii au debit verbal mai mare.
Cei care isi fac "talentul" cu ravna si bravura, sufera de lipsa de validare, si simt ca aia e sansa lor sa demonstreze... ceva.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unii sunt și aroganți,altora nu le place să se de-a in spectacol și unii sunt indiferenți sau au pățit unele chestii în trecut și acum sunt mai precauți. Cu cât vorbești mai mult cu atât șansele cresc drastic sa fi barfit la nivelul acesta am ajuns,iar dacă ești prea tăcut ești arogant, prost, nebun, figurant, incult după unii, oricum o dai nu poți evita să scapi de gura lumii și orice ai face chit că și face un lucru bun!

| MotanulAlbastru a răspuns:

Probabil nu vorbesc din cauza unor complexe și nesiguranțe, iar atunci când au ocazia sa arate acel singur lucru la care sunt pricepuți și care il fac cu încredere în sine fac exces de zel din frica de a nu pierde o oportunitate.

| Nelucojoc a răspuns:

E tot un fel de a impresiona, nu? Doar ca e mai concret decat unul care doar vorbeste, dar nu actioneaza. Motivatia e aceeasi, difera tehnica...

| SatinEffect a răspuns:

Lene.