| Andreeaa20 a întrebat:

De ce unii oamenii când îi înjuri devin impulsivi și alții când îi înjuri nu comentează nimic?
(chiar dacă nu sunt vinovați).
Nu înțeleg dar ăia care sunt tăcuți sunt mai liniștiți? Sau sunt nepăsători?
Voi ce faceți când sunteți înjurati?

Răspuns Apreciat de Editori
| Nirvanaaa a răspuns:

Ce fac? Pai stau și admir exemplarul care își spune seria de înjurături laughing. Nu am ce sa ii fac. Dacă te-ai pune cu unul de genul mai rău s-ar adânci situația. Ignoram frumos și trece ca oricum nu ne afectează cu nimic.
Fiecare cu temperamentul lui. Sunt unii care intr-adevăr se enervează și raspund poate cu aceeași moneda. Acum fiecare cum e de felul său.

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa lasi si de la tine sa intorci obrazul sau sa ignori nu sa te enervezi ca pana la urma tot tu te consumi.
Daca cineva iti zice ceva, uita, cu fiecare replica poate se isca o bataie.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru ca o parte din persoane isi "pierd" controlul atunci, si considera ca trebuie sa faca la fel.

Daca sunt eu injurat... pai nu fac nimic, cand o sa ajung sa fiu afectat de o injuratura... o sa fie sfarsitul lumii tongue

| CostinAlamariu a răspuns:

Depinde de situatie. In general stau linistit. Chiar nu merita efortul.

| siriusblack98 a răspuns:

Pentru că unii sunt mai inteligenți iar alții nu. De la ăia tăcuți nu știi la ce să te aștepți pe viitor în schimb.