| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii oamenii pot păstra mai mult timp sau toată viața un secret (mai mult sau mai puțin compromițător) iar alții doar un anumit interval de timp, acesta devenind din ce în ce mai apăsător pe zi ce trece și aceștea simțind nevoia puternică de a se destăinui cuiva?
Ce face diferența în cazul de față?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Constiinta. Nu ai constiints, dormi linistit noapte.

| Emma30555 a răspuns:

Un secret trebuie păstrat. Nu are de ce sa te afecteze pe tine doar că sti niște lucruri. Nu trebuie să fie treaba ta atat timp cat nu e ceva ilegal unde pot fi victime

| SingleForOne a răspuns:

Nepăsarea, cel puțin în cazul meu, dar și de respectul față de persoana respectivă.