| danyyela a întrebat:

De ce viata e asa grea?
De ce ne simtim singuri?
De ce nu mai pot?
De ce?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

1. Nu simti ca o traiesti dac'ar fi fara "hartoape "
2.Depresia,timiditatea,fobia fobia sociala, un stil relational deficitar sunt cauzele endogene ale simtamantului de singuratate
3.Nu faci nimic pentru "a putea"! --- numai natafletii asteapta "pica para malaiata"!
4."de ce? " este intodeauna primul pas catre "a sti "!

| Urzi23 a răspuns:

Ce ai patit? Mai este unul mai sus parasit de iubita si el zice la fel.

| Korrawi a răspuns:

Ai putea sa elaborezi un pic de ce nu mai poti. La partea cu de ce e viata asa de grea, depinde din ce punct de vedere privesti. Lucruri bune si rele se intampla la toata lumea, nu in aceeasi masura tuturor cred. Starea asta de depresie o poti depasi si tu singura daca incerci sa vezi si partea pozitiva a lucrurilor, si de obicei timpul le rezolva pe toate, intr-un mod sau altul. Incearca sa vezi daca poti schimba ceea ce tine de tine, mai mereu exista solutii la problemele intalnite. Ceea ce e in trecut, nu mai poti schimba si nu are rost sa te gandesti la el, exceptand situatiile in care ai tras ceva invataminte de acolo. Incearca sa te ierti si pe tine si pe altii, stiu ca nu e usor, dar daca retii resentimentele si emotiile negative nu iti faci rau decat tie.
De ce ne simtim singuri? happy mi-am adresat intrebarea asta de multe ori, dar de fiecare data viitorul mi-a rezervat si surprize placute si mi-a aratat mai devreme sau mai tarziu ca nu esti singur/a de fapt niciodata. Daca ai prieteni/e, nu vad cum ai putea sa te simti singura. Daca nu ai, incearca sa-ti faci. In incheiere, cred ca fiecare a trecut printr-o perioada mai intunecata, dar dupa parerea mea de la tine pleaca totul, tu ai puterea sa schimbi starea lucrurilor. Iti doresc sa gasesti raspunsurile pe care le cauti happy. Mult succes!