| AnniaAKN a întrebat:

De ceva vreme ma simt imcomdă,parcă nu imi gasesc locul,tot ce fac,nu fac cu placere,ideea e că nu am de ales sau probabil nu stiu eu sa imi creez variante,aici intra locul de muncă pe care il am si relatiile cu alte persoane.Mă simt singură cu un loc de munca care mă face sa imi pierd timpul, cu salar de 1200 lei, jumatate ii dau aproape pe benzina pentru ca fac naveta.Stiu ca nu sunt singura in situatia asta dar mi-as dori sa am mai mult timp si oportunitati noi sa fac ceva cu viata asta nu doar sa ma conduca o rutină plictisitoare.Cum sa fac o schimbare, voi cum reusiti sa va acomodati?

Răspuns Apreciat de Editori
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
E aiurea sa nu ai loc de munca, dar si sa ai unul care nu iti place si nu te simti bine.
Si 1200 e putin daca e full time,nu stiu cum accepti.
Eu am schimbat odata intr-un an doua locuri de munca, si nu a fost neparat vorba de bani, era vorba de atmosfera.
Una e cand ai colegi calumea si faci ce iti place si te duci cu drag, alta e cand te duci in sila si mai castigi si putin.
Macar timpul liber trebuie imbogatit cu diverse activitati, hobby-uri care iti plac.
La ultimul loc de munca sunt de 5 ani si aici a fost mult tineret.
Unii dintre ei imi sunt prieteni buni si iesim mereu cand avem liber.
Conteaza colectivul dar si ce faci.
Daca nu iti place si nu faci cu placere, nu te vei simti ok.
Fa ceva diferit si in timpul liber si scapa de rutina!

1 răspuns:
| Freya1 a răspuns:

Nu reusesc.Credema e aiurea stai sa vezi daca nu ai avea de munca, ai sta cu parinti, nu ai avea intelegere sprijin ajutor.
Daca ai o alta oportunitate de munca du-te in alta parte ca sa faci macar ce iti place