| SERIALS a întrebat:

De ceva vreme sunt in Italia. Oriunde ma duc aud romani big grin Fie pe strada, fie altundeva. Cam ce procentaj de romani locuiesc in Italia? Si ce ii face pe romani sa vina in Italia?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Http://www.economica.net/......67822.html

uni au plecat ca sa isi caute iubit ca si in cazul tau, alti au plecat pentru un loc de munca unde se castiga mai multi banii, tot felul de motive, ai gasit ceva?

| SERIALS explică (pentru RAY):

Multumesc, dar e articol din 2013. Acum sunt si mai multi. La fiecare pas dai de romani aici.

| RAY a răspuns (pentru SERIALS):

Asa si in Germania,era plin de italieni, arabi, turci tot felul de națiuni, abia am dat de niște Germani, parca nu eram in Germania

| Freya1 a răspuns:

In Italia cred ca mai sunt doar romani ce au plecat acum multi ani pentru ca acum nu se mai fac asa multi bani acolo.Recent nu prea cred ca mai pleaca nimeni decat in cazuri exceptionale.
De ce pleaca? Din nevoia de bani.
De ce Italia? Pentru ca atunci cand s-au dus se castiga mai bine decat la noi, nu este nici asa departe si ne si seamana limba destul de mult.

| Endoryus a răspuns:

"Cam ce procentaj de romani locuiesc in Italia? " Prea multi daca ma intrebi pe mine. "Si ce ii face pe romani sa vina in Italia?" Aceleasi motive pentru care te-ai dus si tu in Italia.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

El isi cauta partener, din cauza referendumului a plecat in Italia