| UnderPressure a întrebat:

De cine credeti ca e condusa lumea?

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Intreaba-te cine sanctioneaza si vei vedea cine conduce.
Rusia sanctioneaza?
Nu.
China? Germania? Franta?
Nici.
De cate ori ai auzit la tv:
"SUA au declansat sanctiuni pentru: Iran...China, Rusia", etc,?
Urmeaza niste conturi blocate, niste niste comert terminat, niste economie care se duce in groapa...
Cine are ciomagul, (militar, economic, financiar, politic), ala dicteaza.

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iluminatii acolo sant integrati masonii

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Ivan Dumnezeevici, savant sovietic.
2. Nu o conduce nimeni, de aceea este haos. Dar las-că vine Isus ( a promis) și face el și drege. Întâi o mie de ani conduce el, apoi îl lasă pe dracu să își facă și el mendrele, ceva de genu. Iar cei ce se grăbesc cu globalizarea îi fac pe voie, să fie coaptă treaba. pe când vine el.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De oameni (pamantul).
Restul... Naiba stie.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De nimeni...
Doar inca de la prima particula din univers, se stia cum o sa decurga lucrurile. Se stia si pana unde o sa se ajunga.
Un exemplu cuantic este foarte potrivit in acest sens, dar nu intru in detalii.

| SilentRain a răspuns:

SilentRain

| SG1995 a răspuns:

De diverse grupuri de interese care au bani și putere, nu mă refer la iluminați sau alte conspirații tâmpite ci vorbesc de realitate:
La nivel global lumea nu e condusă de vreo instanță unică, cel puțin nu încă ci peste tot în lume sunt mici centre de putere și influență atagonice care caută să se există. Lumea e condusă de cei puternici, de cei care au putere și influență. Dar puterea e împărțită, Europa e condusă în principiu de Merkel și Macron, Federația Rusă de Putin, SUA de Trump și republicani, China și Coreea de Nord de comuniști restul, țările mici sunt plebea și alipesc de marile puteri economice și militare ca să aibă influență și putere, exemplu noi cu Europa, Republica Moldova cu Federația Rusă, etc.

| oglindasultanului a răspuns:

De germani cu comportamentu lorwinking

| Axys a răspuns:

De niste Nebuni... Iar pana la Dumnezeu ne mananca sintii cu coarne

| Thecurious a răspuns:

Cred ca vrei un raspuns care nu implica religia.
teoretic, politicienii sunt cei care conduc in numele cetatenilor-in regimurire politice democratice - se numeste democratie reprezentativa -sper sa nu ma insel.
"Lumea" nu este un condusa de o organizatie secreta (iluminati sau alte grupari oculte mediatizate ), chiar daca suna extrem de interesant, aceste presupuneri sunt teorii ale conspiratiei.
Ca sa nu o lungim prea mult, gandeste-te la un exemplu de tara ( nu Romania, caci noi suntem o colonie ), spre exemplu Statele Unite ale Americii-cea mai cunoscuta natiune.
Are cineva impresia ca actualul presedinte, Donald Trump, este subordonatul, obedientul cuiva?
Blondul este unul dintre cei mai sinceri politicieni din cati am vazut si analizat.
Sigur ca nu putem lua in considerare doar politicul, ci si lideri de opinie, liderii religiori etc.
Asadar, nu banuiesc, pentru ca nu stiu, ca lumea-in intregime - sa fie conduca de niste indivizi din umbra care trag toate sforile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Thecurious):

''sincer''
laughing

| Thecurious a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Thecurious):

De fapt zice mereu ce gândește și ce crede el că e bine să spună, nicidecum adevărul

| Thecurious a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa mi dai un exemplu de minciuna?

| Thecurious a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.
Daca meditam mai mult, putem trage concluzia ca nu exista politician, mai curand om care sa nu minta.
Insa cetatenii SUA au privilegiul de a sti unde este puterea, spre deosebire de noi.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Illuminati
NASA
Traian Basescu
PUTIN SI TRUMP
Mickey mouse

| Sandru1991 a răspuns:

Politic: Putin si Trump
Economic: banci.