| Doarunaltutilizator a întrebat:

De curând un amic mi-a zis cum a fost prins odată de taicasu cum se uita la filme pentru adulți după ce s-a întors de la servici (mă rog pe atunci avea 17 ani)și i-a dat niste palme, a țipat la el, apoi nu i-ai mai dat voie la PC vreo 2 săptămâni. M-am întrebat,dar de ce sa reacționeze așa până la urmă? Totuși la vârsta asta evident apar anumite nevoi și diverse întrebări și e ceva normal, știți ce vreau sa spun,adică să fim serioși,cred că și el la vârsta fiului făcea la fel,poate că face și acum când e singur,nu ar fi trebuit să îl înțeleagă și să nu reacționeze așa? Până la urmă și el a fost adolescent și mai mult ca sigur nu stătea el sa invete toată ziua la mate și română, evident făcea și el chestii de adolescenți, voi cam ce ziceți?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Cred ca trebuia sa se prefacă, ca nu a vazut iar cand prindea un moment oportun să vorbească cu el despre viața sexuală, mastu.rbare si ce implică toate astea.Asa cu un drum il pregătea si pentru viitor si putea sa se si imprieteneasca cu el ca sa poata copilul sa meargă cu incredere la părintele lui cand are o problema.
Doar ca multi din secolul trecut nu inteleg asta.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu a fost tocmai ok reacția tatălui.
Până la urmă nu era ceva ieșit din comun, orice adolescent e curios în această perioadă.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Tatăl lui face parte dintr-o generație de pudici, care nu vor să accepte că și copiii lor sunt ființe sexuale. N-ai ce să-i faci.

| gogu220 a răspuns:

Un părinte educat dtpdv ar fi stat de vorbă cu fiul lui pe tema educaţiei sexuale, dar poate pe vremea lui umbla doar sintacma:
- Te-au prins ai tăi, după uşe în baie, când făceai "treaba" aia?
Răspunsul inevitabil era - Nuuuuu.
-Ai văut ce loc bun e?