| anonim_4396 a întrebat:

De două zile tot incerc sa dau de băiatul cu care am vorbit pe WhatsApp și la video call arata "Criptat integral".Am vorbit aproape 10 zile-2 saptamani si dintr-o data s-a intamplat asta. Niciun semn de viață. Suna numărul ocupat. Singurul apel l-a primit, am vorbit cu el l-am intrebat ce s-a intamplat si a zis ca a dat update la aplicatie(avea si avatarul sters). S-a scuzat și tot nu a propus sa ne întâlnim în parc sau la suc deși am vorbit despre asta foarte clar si am impus niste limite in caz ca propunea altceva contrar primei intalniri(sexul la prima intalnire mai exact).
Mi-a blocat numărul sau ce a făcut? De când i-am refuzat invitația la camera de hotel de la prima întâlnire l-am pierdut și pe asta și părea exact ce voiam eu. Trebuia să fi acceptat sexul de la prima întâlnire, așa-i? Sunt prea paranoica? Sa mai incerc sau astept? crying

19 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Fata mea, ești pierdută rău.
Cu toată această obsesie de a găsi pe cineva te sabotezi pe tine.
Vei găsi bărbați precum:
- Disperati precum ești și tu
- Care vor doar sex și atât
- Care te vor aduna și amâna
- Imbecili s-a.m.d.
Tu gândește-te la binele tău, nu îți pierde respectul de sine pentru unul care vrea doar să profite pe urma ta.

| anonim_4396 explică (pentru Ofiintă):

Măcar că era ceva de scurta durată și tot era ceva. Nu ignoranta totala! Adică să se ajungă la prezența, față în față!

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poți avea așteptări de la toată lumea.
Tipul respectiv voia doar să facă sex cu tine. În momentul în care i-ai zis direct că nu vrei așa ceva, el s-a dat dispărut.
Nu are sens să te amăgești inutil.
Ziceai că părea că este ce vrei tu. Doar părea, pentru că dacă chiar era te aborda altfel. Acesta nu afișează interes față de tine, prin urmare n-ai pierdut nimic.
Încearcă să te regăsești și asta pentru că, cu toată această disperare atragi doar genul ăsta de bărbați.

| anonim_4396 explică (pentru Ofiintă):

Dorea să se mute cu mine, voia ceva serios.

| RoCkKiD a răspuns:

Eu nu inteleg dezbaterea asta cu sexul la prima intalnire. Voiai sa o faci cu el? daca da, ti-ai ratat ocazia. Daca nu, inseamna ca nu ai pierdut nimic.

E pur si simplu despre daca vrei sau nu.

| anonim_4396 explică (pentru RoCkKiD):

Poate e o noua regula care nu o abordez corect și sunt în urma la categoria relații serioase. Asa se incepe mai nou o relație serioasă?

| RoCkKiD a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am auzit sa fi definit cineva un set de reguli cu privire la inceperea unei relatii, poate BOR, dar daca nu cumva vrei un tip de la biserica relatia o incepi cum simti tu. Daca vrei faci sex cu el din prima secunda, prima luna, dupa un an, 10 sau niciodata.

| anonim_4396 explică (pentru RoCkKiD):

Cine e BOR? Pai poate ăla vrea în prima săptămână, eu în următoarea lună și uite așa nu se ajunge nicăieri cu niciunul.

| RoCkKiD a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca dai un serch pe google o sa afli ce e BOR.

Si daca nu va nimeriti asta e, cauti altul cu care te nimeresti.

| siriusblack98 a răspuns:

Hai ca am citit un pomelnic intreg si pe ziua de azi+catastifele din raspunsuri.Eu ti-o zic ca barbat si crede-ma ca putini iti vor spune asta atat de sincer: Tu ca femeie daca faci sex cu mine de la prima intalnire in ochii mei esti o taratura.Ti-ai pierdut gramul de respect si integritate+mister si atractie.Indiferent daca eu am cerut asta sau nu, daca vrei relatie serioasa ma refuzi politicos.Pricepi?! Sfatul meu este sa mai astepti. Uite si eu sunt singur si nu am gasit ce am vrut, am avut sansa sa fac sex cu usuratice care isi doreau doar o aventura de zeci de ori dar am refuzat.Am si eu prestanta mea si pentru mine este clar ca daca alea ar face-o atat de usor cu un strain (eu) au facut-o deja cu jumate de Bucuresti.Imi doresc o femeie desteapta, serioasa si cu picioarele pe pamant.Sex gasesc si la 100 de lei daca am chef.Si asa gandesc si barbatii pe care-i cauti tu.

| anonim_4396 explică (pentru siriusblack98):

Pari să fi pe placul meu. Om serios, nu un dezinteresat. Nici eu nu sunt de acord cu sexul de la prima întâlnire. Prefer mister, mult mister. Ce zici? Vrei sa ne cunoaștem mai bine sau nu?

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti las in privat profilul meu de Fcaebook si vorbim daca vrei.

| anonim_4396 explică (pentru siriusblack98):

Nu mai am Facebook

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si atunci cum vrei tu sa ne cunoastem mai bine?! laughing Nu stiu cum arati, nu stiu cati ani ai, nu stiu sigur nici daca esti vreun terminat care se da drept fata ca pe net te astepti la orice, la mesajul de pe privat nu ai raspuns.Eu am incercat ya know

| anonim_4396 explică (pentru siriusblack98):

O sa intru pe link și poate îl afișează chiar daca n-am cont. Da, știu ce zici. Te înțeleg.

| troleibuz a răspuns (pentru siriusblack98):

De ce doar ea ca femeie?
Tu daca faci sex de la prima intalnire nu esti o taratura?

| Denisa0954 a răspuns:

Unele dintre voi sunteti atat de oarbe. Lasă l sa se duca unde vede cu ochii, tu, bravo tie ca ai refuzat. Cum Doamne iartă ma sa faci sex cu un necunoscut până la urmă cu care ai vorbit 2 saptamani pe wapp. Normal ca părea ce ti doreai tu, a vrut să te facă cu capul cum s ar zice ca sa te facă să i cazi in plasa. Mergi mai departe fato, n ai pierdut nimic. Nu stau acum sa ti fac educatie sexuală, dar dacă nu ai facut o până acum, așteaptă persoana potrivita, nu toti ăstia găsiți pe net

| anonim_4396 explică (pentru Denisa0954):

Numai sunt virgina. Așteptam totuși să se lege ceva între noi, am o vârstă, nu-mi mai permit.

| Justme79 a răspuns:

Buna te a blocat dovada sta in faptul că nu îl mai puteai contacta iar faza cu mersul la hotel după 2 săptămâni în care doar ați vorbit telefonic mi se pare absurd dacă chiar vroia să fie cu tine nu reacționa așa și te înțelegea este doar părerea mea deoarece și eu am trecut prin așa ceva și ma înțeles am ajuns sa ne cunoaștem puțin mai mult și după s-a întâmplat.să ne și apropiem intim