| anonim_4396 a întrebat:

De luna trecuta s-au mutat niste vecini dedesubt. Descreierati rau, zgomotosi. Sunt din aia tineri, stresati si nervosi, care au facut copil la betie, umbla cu vagabonzi si traiesc pe social. E ok ca nu plange mereu copilul, deci nu ma deranjeaza sa aud cate un planset pe saptamana. Mai au un caine care mai latra si ala tocmai cand mi-e linistea mai dulce. Se cearta des ca se aude in tot blocul, chiar si in momentul asta femeia tot urla. O singura data, tata a facut putin zgomot sa bata niste piept de pui ca sa faca schnitzele (stiti cum se face) si zbiera animala ca vrea liniste. Cum se rezolva o problema de genul asta, sau ce ati facut voi cand ati locuit langa astfel de cretini? fara politie, circ ca la Pro TV ca nu sunt genul. De discutat, nu se poate ca practic as vorbi cu gazdele neuronilor morti.

15 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Plateste o gasca de alti descreierati sa-i linsteasca. Legal ar trebui facuta reclamatie si din partea voastra si a asociatiei de proprietari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca m-ar calca pe nervi niste vecini, cel mai probabil as actiona in mod primitiv si m-as calari pe apartamentul lor cu un lant si o bata.
Am avut si eu vecini cretini, dar totul s-a rezolvat cu **** sub clanta si pe pres.

| contαbαndonαt a răspuns:

Ce este cu acest nickname? scuze ca-ti pun atatea intrebari (probabil ca asta este deja a 3-a), dar cineva chiar ma confundase odata c-un alt user cu exact acest nickname si nu mi-am dat seama de ce, eu nestiind deloc acel user.Deci?

| anonim_4396 explică (pentru contαbαndonαt):

Eu sunt Maui, cine te-a confundat cu mine nici nu ma cunoaste bine, ca suntem foarte diferite si la gandit si la stilul in care scriem.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte e putin spus! foarte, foarte putin! Am eu grija s-o trag la raspunderelaughing pentru ca a avut nesabuinta sa ma confunde cu tine.

| anonim_4396 explică (pentru contαbαndonαt):

Nesabuinta? hai bre ca nu-s chiar atat de tuta incat sa te simti prost.

| anonim_4396 explică (pentru contαbαndonαt):

Deci, tu cine esti pana la urma? ma refer la nickname, nu toata lista ce mi-o insirasei. cam pare ciudat.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce dragut, obisnuiesti des sa stai noaptea treaza cu gandul la mine?

| anonim_4396 explică (pentru contαbαndonαt):

Mi-am amintit cam tarziu stiu. Da' ce-i drept, acum nu pot dormi din cauza asta.
Deci, de ce tot intrebai asta si te comporti de parca ai ceva de ascuns, cand pretinzi ca asta-i singurul tau cont?

| DoriKat a răspuns:

Eu in locul tau mi-as lua o bormasina, cand fac zgomot. BBBBBBBBBBBBBBBzzzzzzzzzzzzzzzttt laughing

| JucărieLEGO a răspuns (pentru DoriKat):

Exact la asta ma gandeam si eu. Mercador saves the day! laughing

| JucărieLEGO a răspuns:

Nu, sincer, n-ai cum sa nu recurgi la politie. Aveam si eu chiar deasupra mea o dementa care tropaia pe "toace" la 2 noaptea cand pe hol, cand in fata oglinzii pe muzica de la Etno TV. Ba se vaita ca n-are cand sa spele la masina, trebuia sa ne zguduie peretii in bloc la ore din astea la care gainile dorm desigur. laughing
A rezolvat-o politia. A mers. N-aveai ce sa discuti cu o nebuna care traia ca un liliac/vampir. Noaptea se trezea sa faca treaba, ziua pe centura. Majoritatea prefera invers.

| anonim_4396 explică (pentru JucărieLEGO):

Eu cred ca politistii aia au ajuns la un compromis cu centurista.

| JucărieLEGO a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot ce se poate.

| Agnieszka a răspuns:

Depinde de oameni. Daca nu inteleg cu frumosul e mai bine sa le dai de inteles ca iti lipseste o doaga si nu ar fi indicat sa te mai deranjeze...