| anonim_4396 a întrebat:

De luni voi consuma doar 1000 de calorii timp de 7 zile atat, avand o rata metabolica de 2, 129 de calorii, oare chiar voi slabi pe o dieta 100% carbo?

2 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Normal! Vei slabi 1, 13 Kg in 7 zile, nu conteaza ca 100 % carbo desi alea au si fat, ai cam 50-60 carbo, ai proteina si ceva grasime un 20-30 %. Conteaza cate Kcal bagi, nu conteaza din ce vin ele. Ca daca sari de 2129 alea, se depune si daca ai 0 % carbo si ai doar fat si proteine. Ce zic eu e probat de mine in primul rand, nu vb din carti. Aia cu dieta low carb e o prostie, dieta disociata, se poate mancar orice, doar sa fie 1200 Kcal/zi in loc de 2200 si atunci omu da un 4, 2 Kg lunar jos.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Dieta total vegetariana te-ar ajuta sa slăbești in timp. Rețetele care ajuta sa slăbești rapid nu sunt sănătoase, si in scurt timp vei pune kg la loc.