| anonim_4396 a întrebat:

De obicei cititi o carte : incet sau rapid?

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Daca te referi la felul in care o citesc, prefer sa citesc relativ incet, ca sa fiu sigura ca am inteles tot, iar daca mi s-a parut interesanta o fraza sau un fragment, chiar il recitesc. Insa daca ai vrut sa intrebi in cat timp citesc, atunci pot spune ca termin destul de repede o carte. Daca sunt in vacanta, in cateva zile, iar altfel, cam intr-o saptamana.

| Holocaust a răspuns:

Personal,citesc destul de repede, partea bună fiind că reuşesc să fiu atentă la toate detaliile.
În caz că respectiva carte nu-mi place, dar ţin neapărat să o citesc, cititul pe diagonală e o modalitate destul de bună, iarăşi rapidă.

| ViVi99 a răspuns:

Eu citesc o carte destul de repede. Acuma depinde de ce fel este cartea.

| wforweirdo a răspuns:

Nu-mi place să citesc repede-repede o carte, că atunci nu sunt atentă la toate detaliile, şi dupa aia nu mai înţeleg nimic.

| Ramo137 a răspuns:

Daca e de psihologie: foarte incet
daca e despre ceva fascinant, amuzant etc : repede, de cand o iau, o si termin big grin fundita?