| morfeo a întrebat:

De saptamana viitoare cred ca o sa numaram cate 1000+ de infectati zilnic in Romania. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, pentru ca multi sunt complet paraleli cu evenimentele, si gasesc metode de a incalca restrictiile care la momentul actual sunt chiar ok.

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Minim 1500

| RAY a răspuns:

Care ar fi problema? ca crestin te invit sa citesti biblia si sa o citesti cu atentie

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1000 zilnic nu așa de repede, dar la 2 săptămâni după comitetul de răspândirea a virusului cu lumină de paști, s-ar putea,

| goguPatent a răspuns:

Ajungem
cred ca o sa avem pe la sfarsitul saptamanii viitoare un varf din asta ca e clar ca lumea nu sta cuminte de Paste.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Depinde doar de oameni şi la cum se adaptează la situaţie. Eu cred că nu o să se ajungă chiar la 1000, însă doar dacă cumva intră în vreo comunitate de oameni care sunt chiar nepăsători, în schimb eu sper să se revină la normal pe cât se poate pentru că nu cred că o să scăpăm vreodată de acest virus definitiv, cum de altfel au fost şi cu epidemiile anterioare şi cum probabil o să fie cu cele care vor veni pe viitor. Plusul care-l au oamenii este că au adaptabilitate, iar organismul evoluează ca orice organism viu de pe acest pământ.