| Anonimm30 a întrebat:

De trei saptamani folosesc niste aplicatii de genul tinder si am dat mesaje la peste 200 de fete si niciuna nu a raspuns si m-a pus pe ganduri, chiar asa de urat sunt? Eu cred ca sunt de nota 6-7. am dat mesaje si la fetele care arata de nota 5-6. Sunt tanar, nu un bosorog pervers

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da mann esti urat, nu da like la fete frumoase, uitate doar la alea urate asa ai sanse mai mari, si da fizicul conteaza, daca nu e atrasa de tine dislike

| T0T a răspuns:

Eu cred că ce te dezavantajează e mai mult disperarea. Ești ca un câine în călduri. Fă-ți o labă și îți trece. Sunt boșorogi care au mai mult succes decât tine, se pare.

| Anonimm30 explică (pentru T0T):

"Disperat"? Daca nu dau primul mesaj, atunci nici ea nu va da mesajul. Spun doar "hey" sau "buna". Unde e disperarea in asta?

| Anonimm30 explică (pentru T0T):

"Bosorogii au succes" da, daca sunt bogati

| T0T a răspuns (pentru Anonimm30):

„Daca nu dau primul mesaj, atunci nici ea nu va da mesajul. "
„am dat mesaje la peste 200 de fete si niciuna nu a raspuns"
Înseamnă că nu ești căutat și nici băgat în seamă. Asta justifică faptul că nu prezinți interes.
Înseamnă că nu ai niciun fel de criterii de selecție și dai mesaj la oricine are vagin. Asta te face disperat.
Pot fi multe motive pentru care toate te ignoră. Însă îmi amintesc ce îmi zicea o fată foarte atrăgătoare (pe lângă că avea vagin) și foarte căutată: „Disperarea se poate mirosi."

| Anonimm30 explică (pentru T0T):

Exista un motiv, adica ca sunt urat. Probabil te crezi cel mai frumos om din orasul tau. Frumusetea conteaza foarte mult. Nu intelegi, ai prieteni, ai o viata buna.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Încă un lucru, dacă o tipă își face tinder înseamnă că își face cu ideea că dă peste unii care arată de 9-10. Așa oricum primesc zeci de mesaje pe rețelele sociale de la orice tip care nu are succes.

| T0T a răspuns (pentru Anonimm30):

Nu este chiar așa, iar frumusețea nu contează mai mult decât atitudinea. Pe Tinder frumusețea contează cel mai mult pentru a porni o conversație deoarece frumusețea primează la prima vedere. Dacă nu ești frumos nu e chiar mediul care să te avantajeze. Eu nu mă cred frumos sau urât. Pur și simplu sunt cine sunt și fac un minim de efort ca să nu ajung într-o extremă negativă.
Prietenii nu îi faci pe frumusețe. Aici înseamnă că e o problemă de atitudine. Viața mea nu e extraordinară, dar o accept și sunt mulțumit de ea (cel puțin în acest moment).
Tu nu accepți nimic la tine și mereu te compari cu alții. Este o atitudine nocivă. De asemenea ți-ai făcut ca obiectiv faptul de a avea o viață socială și sexuală bună. În sensul ăsta devii frustrat și te forțezi mult prea tare. O atitudine care nu e naturală și e exagerat forțată se simte.
Femeile sunt căutate în general. Cele decente nu vor fi prea accesibile pentru cei care nu au un fizic bun și o atitudine care să le „vrăjească". Dacă sunt și inteligente, lucrurile devin mai complicate. Lor le plac cei care au aspirații, care desfășoară activități diverse și au hobby-uri (nu acela de a trimite mesaje la 200 de străine). Ele vor să ai ceva în cap pe lângă frustrări sexuale și sociale. Să știi să dezbați subiecte, să fii un bun observator. Astea sunt bune ca să devii prieten. Ca să treci la următorul nivel ai nevoie și de fizic. Însă aici gusturile diferă. Dacă ai grijă cât de cât de tine nu cred că poți avea mari probleme. Am observat urâți (din punctul meu de vedere) care erau cu tot felul de gagici (și nu era ceva financiar).

| RAY a răspuns (pentru T0T):

Ce atitudine, fata te vede nu-i place de tine dislike

| T0T a răspuns (pentru RAY):

De aia am zis că: „dacă o tipă își face tinder înseamnă că își face cu ideea că dă peste unii care arată de 9-10. Așa oricum primesc zeci de mesaje pe rețelele sociale de la orice tip care nu are succes."
„Pe Tinder frumusețea contează cel mai mult pentru a porni o conversație deoarece frumusețea primează la prima vedere. Dacă nu ești frumos nu e chiar mediul care să te avantajeze."

Am încercat să îl încurajez să trăiască mai mult realitatea și să se manifeste pe medii în care nu frumusețea primează, dacă nu e frumos.

| RAY a răspuns (pentru T0T):

Fizicul conteaza oriunde https://ochiulmintii.ro/efectul-de-halo/

| T0T a răspuns (pentru RAY):

Nimeni nu zice că nu contează. Însă nu primează oriunde.

| TFL007 a răspuns (pentru Anonimm30):

Six packs atractive body sa vezi cum te vor linge si in kur cu mesaje GARANTEZ! fa un experiment cu unul facut bine la sala si aratos si ai sa fi socat

| Celcestietot a răspuns:

Nu inseamna asta, poate ca doar nu au fost interesate sau ai dai de multi boti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti disperat.Asta te face din start un 0.

| Anonimm30 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt deloc disperat, atunci ce ar trebui sa fac? Sa astept ca poate ele imi vor da mesaj? Niciodata

| Mopmop a răspuns:

Considera aplicatiile astea ceva de gen partida de vanatoare. Cand vanezi tu, vanatul nu e online. Cand este nu esti tu online. O problema ar mai fi si distanta. Cel mai importante sunt si armele vanatorului. La un anumit vanat merge un tip de arma gen aspect fizic, inteligenta, bani. Conteaza foarte mult si ce capcane folosesti. Ai inteles cred ideea in mare. Asa incat, perfectioneaza tehnicile de vanatoare/armament si mai ales nu uita de RABDARE! A, sa nu uit. Concentreaza-te pe un sungur vanat. Bafta si astept vesti bune!

| TFL007 a răspuns:

Eu cred ca tu nu stii realitatea din dating apps 80% - 20% rules, acum cred ca te-ai convins ca nu erau vorbe aruncate in vant! mult succes in aplicatii de genul! Tinder its CHAD TERRITORY!

| eijibanana75 a răspuns:

Posibil ca acele fete să fie niște boți așa că te-aș sfătui să ștergi mesajele

| Anonimm30 explică (pentru eijibanana75):

Nu stiam ca exista boti pe app dating