| Thecurious a întrebat:

De unde provine moda "#"?
De ce s-a raspandit in intreaga lume?

5 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

De pe Instagram.
Pentru că instagramul este folosit de foarte mulţi oameni.

| supadeceapa a răspuns (pentru J0B0MAT):

Twitter*

Pentru ca sorteaza mai usor mesajele. Ma rog, acum si pozele, pe Instagram.

| J0B0MAT a răspuns (pentru supadeceapa):

Asta nu ştiam.Pentru că nu folosesc twitter.Dar lumea cred că de pe Instagram a împrumutat #.

| supadeceapa a răspuns (pentru J0B0MAT):

Da, hashtag-ul exista de prin 2007, dar Instagram-ul l-a făcut mai popular in ultimii ani. Mai ales că la noi nu prea s-a folosit Twitter niciodată. Acum l-au împrumutat toate rețelele, inclusiv Youtube-ul laughing.

| J0B0MAT a răspuns (pentru supadeceapa):

Ştiu că e de mult.Acum toată lumea foloseşte Instagram, de Youtube nu mai zic.