| chiftelutacrocanta a întrebat:

Decat sa fiu judecat de americani si de compania youtube pentru ca am editat un videoclip pe youtube cu o muzica a unei vedete, m-am gandit sa merg frumos maine si sa ma predau politiei romane, credeti ca e o idee buna, sau ei nu se ocupa de judecarea pentru youtube?

Deja am primit o amenintare pe youtube care suna in felul urmator:

Acest videoclip conținea o înregistrare audio protejată prin drepturi de autor. Din cauza revendicărilor unui proprietar de drepturi de autor, înregistrarea audio a fost dezactivată.

Pe langa acest videoclip, mai am inca 5 videoclipuri dar fara avertizare inca. Daca imi vor pune inca cateva amenintari de genul asta, ma gandesc ca voi fi judecat si tot va trebui sa fac puscarie.

La cate amenintari de genul asta se face puscarie sau esti dat in judecata:,, Acest videoclip conținea o înregistrare audio protejată prin drepturi de autor. Din cauza revendicărilor unui proprietar de drepturi de autor, înregistrarea audio a fost dezactivată."

As vrea sa le sterg videoclipurile dar am uitat parola contului.

In total am 6 videoclipuri editate pe youtube cu melodie pe linia sonora, din care la un videoclip am primit deja amenintare.Credeti ca daca voi primi intr-o buna zi la toate amenintari de genu voi face puscarie? La cate amenintari de genul asta se face puscarie sau esti dat in judecata?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa faci inchisoare dar ai putea fi obligata la plata unor sume de bani, daca ai fi actionata in judecata de detinatorii dreptului de autor.
E asa greu sa citesti conditiile de pe YouTube?

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

YouTube este si in limba romana, o poti selecta din josul paginii.
Vei fi actionat in judecata daca detinatorii dreptului de autor considera ca le-ai produs vreo paguba si pot dovedi asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, du-te la politia romana sa te predai o sa le inveselesti maxim ziua. oricine are nevoie de o gluma buna luni dimineata

Răspuns utilizator avertizat
| I0nuT55 a răspuns:

Incerc sa-mi dau seama daca vorbesti serios... laughing laughing)
Nu o sa te bage nimeni in puscarie, stai linistit!
O sa-ti stearga doar parte audio din videoclip laughing

Răspuns utilizator avertizat
| I0nuT55 a răspuns:

Nu faci nicio puscarie, linisteste-te laughing laughing

| DulceLup a răspuns:

Te roaga sa dezactivezi videoclipul! Insa daca ai uitat parola, asta este; o sa-l dezactiveze ei in urma reclamatiilor primite. Insa, cum te poate depista? Oricum, daca nu ai activat reclame si nu ai obtinut nici un beneficiu (adica bani), atunci n use intampla nimic; insa daca ai activat reclamele, iar de pe urma lor ai scos bani frumosi... hmm atunci s-ar putea sa fie groasa.

Răspuns utilizator avertizat