| anonim_4396 a întrebat:

Decepția in dragoste e ca durerea de măsea?

8 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Pe dracu, cine zice ca da inseamna ca nu a avut in viata lui o masea atat de cariata pana la nerv si inclusiv incat sa il doara zile in sir si niciun antiinflamator sa nu mai faca fata, am patit-o acum ceva timp si aveam nopti nedormite din cauza asta, iar partea a 2-a tratarea nervului, sa va fereasca al' de sus sa va faca fara anestezie ca urcati pe tavanul cabinetului de durere, personal durerile de masele au fost cele mai dureroase chestii pe care le-am patit fizic, am patit destule dar niciuna nu s-a comparat fizic cu o masea stricata, radia in toata dantura durerea, era horror. Deceptia in dragoste e pui pe langa multe alte probleme in viata.

| SilentRain a răspuns:

Depinde de la om la om, unii au caracter mai puternic și nu iau genul asta de experiența ca pe o durere ci ca o lecție
Alții sunt mai sensibili și îi dărâmă total chiar și pe perioade lungi de anii

Eu personal nu pot asocia durea fizică cu cea emoționala
Fizica te mai poți recupera, psihic este mult mai complicat sa te recuperez

| Apokales a răspuns:

Mai mult ca o saritura in gol de pe o cladire. Cu cat este cladirea mai mare cu atat impactul este mai puternic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca o tentativă de înec în mările durerii. big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sună atât de poetic.
Oare dragostea nu trece cu algocalmin?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dragostea vindecă, nu doare.

Răspuns utilizator avertizat
| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Nici o durere nu cred ca se compara cu durerea de măsea și ureche, dar și tipul acesta de durere doare enorm sufletește de aceea unii s-au sinucis, sau au căzut în depresii profunde