| RoXxX_1717 a întrebat:

Deci aseara a mers perfect monitorul la fel ca unitatea, azidimineata m-am trezit si am pornit calculatorul si ma mi-am de ce nu se aprinde nici un bec la monitor, am scos cablul de la priza si l-am bagat la inceput aparea putin becul -albastru si se stingea, am monitorul : LG Flatron L194WS, am incercat si cu mai multe cabluri priza-montior, oare din ce cauza e? ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| y7y7y7 a răspuns:

Poate nu mai e buna prizastraight facesau s-o fi ars monitoru.nu stiu ce sa zic ca nu ma pricep la de'asteastraight face... poate nu face undeva contac bine ca mi-e asa mi se intampla cu boxelestraight facenu face contact bine in priza si cand misc birou mi se opresc si abia le fixez sa mearga iar.cheama pe cineva care se pricepe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inverter dus sau placa electronica de alimentare din monitor. Reparatia cam 50-100 ron vezi www.okazii.ro unde repara monitoare. Daca era priza defecta nu se aprindea nimic =led.Re probleme de alimentare din placa electronica din int monit=reparat. este de 19"si nu merita dat de asfalt cu el.