| anonim_4396 a întrebat:

Deci de vreo 2-3 ani simt ca parca sunt cu capul in nouri, nu ma pot concentra la scoala si in multe situatii. Am observat ca memorez foarte greu si uit unele lucruri elemantare, spre exemplu cand am facut ultima oara baie sau ce am mancat ieri. Sunt foarte uituc. Ce pot face? Dati-mi un sfat!

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Stai prea mult cu capul în calculator...

| Catrice a răspuns:

Ma intreb... ești în nourii lui Eminescu sai ai lui Bacovia?!

| Hammurabi a răspuns:

Unul dintre motive poate fi consumul mare de dulciuri, zahăr, băuturi dulci etc.
E bine să-ți faci și niște analize să nu cumva să ai și glicemia mare.

| tsnake a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu consum dulce

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Stai prea mult cu ochii în ecrane, nu mănunci sănătos, nu citești, nu îți folosești creierul, deci ți-a slăbit capacitatea de memorare și concentrare. Pot fi multe cauze.