| Ariana_4222 a întrebat:

Deci Eu am avut doua prietene bune pe nume alexa si nico am fost prietene din clasa a 1-a pana in clasa a -5 a in clasa a 5 a am inceput sa ne indepartam sa nu mai vorbim din cauza unei fete care plecase in clasa a 4-a in predeal si sa intors in clasa a 5-a. Eu am inceput sa vorbesc cu fata asta noua pe care o cheama Ioana dar din cauza ei eu m-am indepartat de alexa si de nico ele doua au fost cele mai bune prietene ale mele si nu a fost numai o chestia asa de copii noi chiar tineam una la alta dar nico a fost intodeauna mai barfitoare si copilaroasa eu eram mai matura alexa a fost prostuta in fine ideea e ca acum in clasa a 6 a eu vorbesc cu Ioana. Alexa cu 4 fete cu care nu ma intelegeam eu deloc adica "curvele" clasei si nico a incerput sa vorbeasca si ea cu ele acum 2 3 zile eu nu mai vorbesc cu ele acum pentru ca au fost foarte nesimtite si m-au barfit prin toata clasa.Eu ma inteleg destul de bine cu baietii in afara de 2 baietii marian si adrian care acum stau si eu cu pitipoancele clasei.Eu il placeam pe adrian si i-am zis si ei bine si el mi-a zis dar nu cautam o relatia si i-am spus si asta si s-a suparat a doua zii nu ma mai baga in seama statea doar cu alexa nico si celelalte fete care nu mai vorbeau cu mine bineinteles in schimb eu stateam mai mult cu Ioana si cu Edy. Edy fiind unul dintre prietenii lui Adrian care imi spuneau ca el nu mai vorbeste cu mine si nici cu ei acum pentru ca celelate fete l-au influentat ele sunt intradeva dragute dar si fitoase si Ady cam asta cauda niste fitoase cum el a vazut ca eu nu sunt fitoasa nu a mai vorbit cu mine.Adevarata mea problema este ca mie imi este dor sa stau doar eu alexa si nico dar nu stiu cum se le spun asta si imi este foarte greu pentru ca mai am doar un semestru la dispozitite. Eu as vrea sa las o impresie buna pentru ca in clasa a 7 a o sa ma mut la alta scoala si o sa imi fie dor de ele si as vrea sa aiba o impresie si o amintire buna... Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| deeitza a răspuns:

Pai iale de cot si ai grija sa nu va urmareasca nimeni si explica-le daca nu ia ceva sau pe cineva mai popular si incearca sa te increzi am si eu probleme de genul in clasa si eu m-am certat cu anca si andra si a mers fata cu luatul la baie sper ca te-am ajutat succes!

2 răspunsuri:
| Boy_9328 a răspuns:

Eu cred ca tu trebuie sa le zici la Alexa si Nico ce simti pentru ele adica tii greu fara ele si ca vrei sa ramaneti bune prietene chiar si dupa ce tu vrei pk din school aceia.,.,., Daca tu o sa-i zici la prietenile tale asa cum ai zis si aici in rezumatul acesta pai cred ca ele va intelege si ve-ti fii mai departe bune prietene.,,, Succese.,, Sper ca o sa-ti ajute sfatul meu...,,,,,

| Ariana_4222 explică:

Multumesc de sfaturi deeitza am ascultat sfatul tau dar nu a mers eu le-am spus macar o singura zii sa uitam si sa incercam daca ele nu mai vor sa mai fie pritenele mele si ele au spus ca nu le intereseaza decat popularitatea si de aia stau cu fetele alea asa ca am lasat-o balta si am incercat iar peste doua zile am mers iar cu ele la baie si au spus ca nu vor sa umble cu mine ca dupa aia le vad fetele alea si se supara pe ele da in fine e treaba lor mersii pentru sfaturihappy.