| anonim_4396 a întrebat:

Deci eu nu beau alcool, dar se intampla sa ma trezesc ca mananc covrigei cu vin prin ingrediente, inghetata cu rom, ciocolata roshen care are si aia nu stiu ce rom sa coniac prin ea...
E aiurea...
Genul asta de mancaruri se pun? Stiu ca nu te poti imbata de la niste snacksuri, dar totusi.

4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Mananca ce doresti ca nu conteaza atat timp cat nu te ingrasi si mananci si nutritive alimente peste zi, nu-ti face probleme.
Eu mancam si doua cutii odata de bomboane cu lichior si nu aveam nimic.
Nu ma imbatam dleoc, damite tu cu covrigii aia. Si oricum daca vezi ca te imbeti reduci cantitatea sau nu mai mananci, dar nu va fi cazul.

| Sofer a răspuns:

Ca e puțin alcool acolo, nu vad problema.

| AdrianVoicu a răspuns:

Nu au suficenta tărie dacă nu mânaci mult, ia alcool băut cu limite nu ceva rau

| CerealaCuOchi a răspuns:

Cand eram mica (aveam 2-3 ani) am mancat o cutie de ciocolata cu lichior si m-am imbatat, am vomitat 2 zile deci cred ca daca o sa mananci prea mult te vei putea imbata