| InYourMind a întrebat:

Deci eu nu pot sa cred oameni buni în ce lume trăim, cum poate ca în sec XXI sa mai existe o astfel de mentalitate, unde ajungem în condițiile astea? Cum poate ca societatea sa fie atât de încuiată eu nu pot sa înțeleg!
Ne dam civilizați, moderni, cu tehnologii care ne permite orice și totuși mental rămânem încuiați, pai cum frate sa te dezvolți doar în exterior și în interior sa rămâi o scursura cum, cum?
Deci e imposibil ca lumea încă sa gândească sa creadă ca dacă o fata vorbește cu 2 băieți e curva și un băiat dacă vorbește cu 5 fete e smecher. Care e diferența oameni buni, care?!
Cum se poate sa gândiți ca o fata poate înșela ușor în condițiile astea, dar un bărbat e mereu fidel cum?!
Nu va înțeleg mentalitatea, nu va înțeleg raționamentul, pur și simplu nu pot!
Treziți-vă oameni buni la realitate și nu mai judecați ca nu ajungem nicăieri în condițiile astea!
Gândiți rational ca de asta aveți creier ca nu sunteți animale și nu mai puneți la colt bietele femei!

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da... multumim ca ai insinuat ca gandim asa.

Si... ti-ai reparat telefonul? thinking

| InYourMind explică (pentru DoarBogdan):

Îmi ia tati altul nou fara sa știe mami love struck big grin cs oricum are un an și sunt altele noi apărute și nu are rost.

| Freya1 a răspuns:

Mie una mi se pare ca lumea asta a inteles modernizarea altfel.
Adică în ziua de azi chiar se permite ai apreciază curvasar. eala si "smecheria" ceia ce e trist.

Eu cred ca o minte normală și dezvoltată ar aprecia iubirea, fidelitatea si bunul simt.Adica poti sa ai prieteni ca si fata/băiat indiferent de ce sex ar avea acestea atat timp cat esti singur. Dupa ce ai o relație sa aveti prieteni comuni.
Ca si fata daca vrei o relație cu un băiat sa te axezi pe acel băiat, nu sa mai ti 30 la coada sa ai de unde alege.
Iar ca si baiat, sa te rezumi la limita normală, nu sa f.ti toate stoarfele de doi lei ca sa te crezi mai bărbat.

| gemeni6226 a răspuns:

Pe vremea cand eu eram tinara nu se gindea asa.Dar pe vremea mea erau mai multi oameni seriosi si cu carte in ziua de azi prea putini citesc carte prea multi se uita la filme ieftine de doi bani si seriale aiurea si lipsa de cultura si civilizatie naste monstri.

| mastadont a răspuns:

Din păcate așa cred mulți. Singurul lucru pe care poți să-l faci când dai de asemenea persoane e să-i ignori. Până la urmă, lumea vorbește indiferent de ce faci, nici-o dată nu o să fii fericită dacă te interesează ce vorbește lumea.
Trăiește cum îți place și lasă-i pe invidioși să se scalde în propria mocirlă, ce semeni aia culegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce face, lucrurile nu se vor schimba. Fiecare crede ce vrea conteaza ca tu sa nu bagi in seama parerea altora, fii indiferenta.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Ai deja 2-3 răspunsuri serioase, deci mai bine îți las altceva :D

https://www.opiniatimisoarei.ro/......10/06/2012

Sper că ai simțul umorului chiar dacă se vede că parcă ai pus suflet în întrebarea asta :D

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Valoroasă este "cheia" care a "deschis" un singur "lacăt" și valoros este "lacătul" care s-a lăsat "deschis" de o singură "cheie".

Răspuns utilizator avertizat