| AndreeaAndrutza16 a întrebat:

Deci mama ma disperaaa, ma enerveaza la culme.Sa va povestesc. In seara asta cand am venit de la scoala pe la 7 fara 10 i-am zis ca vreau sa ma duc pe afara si-mi zice : pune mana pe carte ca ai teza... Dar de fapt teza o am vineri si am tot timpul sa invatt. Ma rog, pana la urma m-a lasat iar pe mine ma enerveaza foarte rau cand imi pune ora la cat sa fiu acasa adica mi-a zis : du-te dar la 8 jumate sa fii acasa angry Ma enerveaza la culme cand imi pune ora cand sa vin acasa, stiu si singura sa vin cand se face ora tarzie nu trebuie sa-mi zica ea angry. Am iesit pe drum si la 9 fara 10 m-a sunat tati : unde esti? 8 jumatate a trecut de mult. [a zis pe un ton foarte calm] Eu zic : acum vin acasa[asta aveam de gand ca stiam ca s-a facut tarziu]. Dupa 5 minute ma suna mama : unde esti? nu vezi ca e trecut de 8 jumate? sa vezi ce bataie iti iei cand ajungi acasa Eu : vin imediat Ea :bine sa vezi ce bataie iti iei angryangryangryx(X ma enerveaza la culme. Ajung acasa pe la 9:10 si a inceput : aaa ca e 9 ca a trecut de mult 8 jumate etc... Am mancat apoi m-am dus in camera si am inceput sa vorbesc la telefon cu un prieten si vine la mine in camera : auzi,ia termina o data cu vorbitu la telefon si internetu ca poate ti le iau si nu le mai vezi (angryangryangry. Deci practic,mie mi-e si frica sa mai vorbesc la telefon cu cineva,din cauza ca ea vine repede la mine in camera si-mi zice : cu cine vorbesti? mai lasa o data telefonul ala, ti-l iau, si spune si asa in gura mare fara teama k o aude persoana respectiva cu care vorbesc la telefon iar cateodata cand o aud ca vine inchid repede iar cand sun inapoi persoana aceea ma intreaba de ce am inchis iar eu sunt nevoita sa mint. Ce sa-i fac sa ma lase si pe mine in pace? sa nu ma mai streseze. Pe mine cand ma suna mama sut nevoita sa dau sonorul mai incet ca incepe si tipa la mine si mi-e rusine de ceilalti ca pe nimeni din clasa de la mine nu-i suna parintii si incepe a se tipa la ei. Si ma mai si cearta atunci cand nu-i raspund la telefon pentru ca eu de obicei imi mai tin teelfonul pe silentios. O data nu am vazut cand m-a sunat si mi-a trimis mesaj : vino acasa urgent [cand primesc mesaj imi vibreazza telefonul] o sun si incepe sa se tipe la mine : aa ca de ce nu ai raspuns si daca ii zic ca am avut telefonul pe silentios zice ca mint si nu stiu ce angry deci ma dispera ma jur. Are si momente cand vorbeste calm dar tot nu inteleg de ce nu am voie sa vorbesc la telefon? Ea cand vorbeste la telefon noaptea la 12 ce sa-i mai zic x( ma dispera m-am saturat vreau sa-i vorbesc si eu cu frumosu sa-i explic da ea incepe cu misto, incepe sa se tipe etc.Ce sa fac? Ma gandesc ca maine sa-i scriu o scrisoare, iar cand plec la scoala sa i-o las pe masa si sa o citeasca.Sa vad cand vin de la scoala ce parere are.Si nu mai inteleg ceva, anul trecut ca aveam 13 ani, pe vremea asta stateam pana la 9 jumatate sau 10 pe drum si acum doar pana la 8 jumate? ce sa-i fac sa o conving? Raspunsuri va rog :*

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Momentan esti mică și nu ai ce să faci, trebuie să asculți de mama ta, încearcă să vorbești cu ea cînd se calmează, tu esti singură la părinți?

| M4gd4L3n4 a răspuns:

Probabil e stresata ca crasti, si chesti,, dar incearca sa vorbesti cu ea. Poate nu o sa mai fie asa isterica. Si sa stii ca nu esti singura care pateste asa ceva, face si macameacrze din astea. Mai ales daca nu raspund la telefon. Din cate am inteles tu esti de varsta mea, deci... Cam trecem prin aceleasi lucruri laughing.Mai incearca sa vorbesti si cu tatal tau si date de partea lui, daca intelegi ce vreau sa spun.

Răspuns utilizator avertizat