| mentholinks a întrebat:

Deci o sa ma las de fumat. Imi va fi greu?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde de tine, de cât de mult/real ţi-o doreşti. Mie una, mi-a fost surprinzător de simplu. După două săptămâni nu mai simţeam nicio urmă de dependenţă (din start psihic mi-am autosugestionat că n-o am). Contează şi să ai mai mereu ocupaţie, ca să nu-ţi tot zboare gândul unde nu trebuie.
Succes. happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru NOname):

Cati ani ai fumat draga d-ra? fiindca daca ai fi fumat ca si mine 55 de ani NONSTOP si cate 2 pachete de tigari pe zi sunt absolut sigur si convins ca raspunsul tau ar fi fost cu totul altul. big grin happy

| NOname a răspuns (pentru corbulalbrosu):

În jur de 15, deci tot mult prea mulţi. Nu ştiu, nu cred că a contat în cazul meu numărul de ani, totul era la un nivel psihic: am pus un punct hotărât la acest capitol din viaţa mea şi asta a fost, nu m-am uitat înapoi.

| danay72 a răspuns:

Da,dar sanatatea ta este mai importanta.concentreaza-te asupra acestui lucru si cand iti va fi greu, vei depasi mai usor. O inima vesela este insenineaza fata.

| Dismally a răspuns:

Da, primele zile vor fi de cosmar. Daca rezisti o saptamana pe urma nu vei mai simti nevoia sa fumezi.

| justanotheruser99 a răspuns:

Neh. Poate doar vei da frenetic din picior, iti vei roade unghiile, musca buzele sau vei gasi tu ceva, dar sa nu cedezi.winking

| PersonajFictiv a răspuns:

Singurul lucru cu adevarat usor e sa ti-o freci my friend.
Nu am fost nici nu sunt fumator, dar ce stiu de la altii e ca o sa urmeze o perioada mai aiurea ( sevrajul ) dar nu o sa fie ceva foarte sever, ca in cazurile in care altii sunt dependenti de heroina sau alte substante mult mai grave, deci, o sa fie un sevraj mai light, ca sa il numesc asa.
Poti sa treci peste asta, nu o sa te simti naspa decat o perioada nu chiar lunga, dar merita efortul 100%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greu ți-ar putea fi, dar dacă ai voință, nu te împiedică nimic.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Da, dar merita.