| NoBodyCareAboutMeOrYou a întrebat:

Deci vreau sa va intreb ceva, pentru fanii anime si daca nu va intereseaza nu postati. In primul rand s-a propus de foarte multe ori lupta dintre GOKU si NARUTO. Va rocg argumentati nu spuneti ca castiga Naruto din cauza aia sau Goku din cauza aia. Si nu spuneti va rog ca castiga ala ca are nu stiu ce in plus sa zicem vointa laughing. O sa zic si parerea mea, deci eu cred ca Goku ar castiga, in primul rand este mult mia rapid, mult mai puternic si are puterile lui (excludem oozaru), acestea fiind Miscarea instantanee, Kamehameha, Genki-Dama,Super Saya-jin 1, 2 si 3 (excludem 4 caci nu GT nu este facut de Akira Toryama si nu este la fel ca Dragon Ball Z), Kayoken(tot un gen de Super Saya-jin). Vreau sa vad cate argumente aveti.

11 răspunsuri:
| Never4ever a răspuns:

De ce te intereseaza atat de mult?(fara suparare)Eu cred acum ca ar castiga goku pentru ca este foarte puternic si are niste puteri uimitoare asta nu inseamna ca eu nu sunt si voi fi fana naruto mereu dar na acum cred ca ala e mai puternic chiar dacanu imi place anime-ul asta.

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru Never4ever):

Vreau sa vad daca mai exista fani Dragon Ball Z sau nu, sau daca s-au uitat vreodata ca sa inteleaga despre ce vobresc.

| Never4ever a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Pana acum, din cate vad nu exista.

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru Never4ever):

Nu este vorba ca nu exista, este vorba ca nu ii intereseaza ca de existat nu ai de unde sa stii. Maine iti place ceva dupa aia iti place altceva. Lucrurile astea se duc pana la urma.

| Never4ever a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Pentru unii se duc dar pentru altii nu deci vorbeste in numele tau.

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru Never4ever):

Nu e vorba despre mine aici. Ci de ce vad altii oricum inchei subiectul caci e cam neinteresant laughing.

| sporis a răspuns:

Pai si normal ca dragon ball z,, dragon ball,, dragon ball kai este mai multi fanii si mai mult vizonat este un animat superr care sta si va mai sta vreo 10 ani in top, al preferintile al fani si al noi animate care sunt facute dupa iel inspira cel mai mult:

| Alisayer a răspuns (pentru sporis):

Bai,da tu precis ca esti cioban la oi sau capre, ca esti prost de ragi.Tu kite clase ai terminat omule? Tu nu numai ca nu stii a scrie dar tu nici a vorbi nu stii...scrii niste timpenii, ujasss...

| CristiShady a răspuns:

In primul rand Goku ar castiga de oarece Rasenganul nu poate disturuge o planeta precum Kamehamehaul sau spirit Bombul. In ar doilea rand: Naruto se poate transforma decat in Kyuubi, iar Goku in Ssj1, 2 sau Super Ssj, si poate fuziona cu Vegeta.In al treilea rand stilul de lupta din DBZ este mult mai bun decat cel din Naruto adica doar cu o singura lovitura de pumn de la Goku, Naruto este K.O! Pe de alta parte mie imi place mult si DB Gt pentru ca e destul de marfabig grin. Sper ca te-a ajutat rapsunsul!tongue

| CutaPall a răspuns:

Eu una cred ca Goku l-ar putea invinge pe Naruto si fara trasformarile sale in Ssj1, 2,3, 4/God deoarece:
1. Goku chiar si in forma initiala este atat de rapid incat nici ochi de zeu, ca sa nu mai vorbim de ochiul uman, nu il poate vedea.
Exemplu:la al 23-lea turnament de arte martiale, Goku s-a miscat asa de repede incat nici Kami care era zeu si totodata gardianul pamantului si care trebuia sa vada totul ce se petrece pe pamant, nu i-a putut vedea miscarile si a crezut, la fel ca ceilalti spectatori, ca a disparut.Nu prea l-am vazut pe Naruto miscandu-se asa repede... happy
2. Goku, tot in forma initiala, este atat de puternic incat poate tine o insula in brate fara probleme
Exemplu:In lupta de pe Namek, cand Frieza a aruncat acea stanca de dimensiunea unei insule catre Goku, el a prins-o in brate si a sfartamat-o cu un singur picior(as vrea sa-l vad pe Naruto facand asta) si sa nu uitam ca gravitatia de pe Namek este de 10× mai mare decat cea de pe pamant
3. Tehnicile lui Goku sunt atat de puternice incat pot disttuge cu usurinta intreaga planeta.
Avand in vedere ca Goku il depaseste cu mult pe Naruto din toate punctele de vedere, este evident ca el ar castiga aceasta batalie si fara transformari.