| anonim_4396 a întrebat:

Deocamdată sunt la liceu la profilul tehnician in turism. Vreau ca dupa ce termin liceul sa fac o facultate in afara. M-am gândit la Marea Britanie si Germania. Nu vreau neaparat sa merg mai departe pe turism, dar intreb si eu, unde sunt facultăți mai bune si costuri acceptabile pentru un student?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Bune peste tot, prețuri acceptabile, dacă are tata bani.

| Furnicuta000 a răspuns:

In Romania sunt facultati bune, doar ca studentii nu vor sa invete. Majoritatea vor doar sa treaca examenele si sa isi ia diploma ceea ce e gresit.
Facultatile in UK sunt foarte scumpe si grele (cu atat mai greu o sa fie daca engleza nu e limba ta materna). Eu zic ca mai bine te interesezi ce locuri de munca sunt platite bine acolo si care sa fie si pe traiectoria ta, faci facultatea respectiva in Romania si apoi pleci in UK sa iti faci o cariera.