| anonim_4396 a întrebat:

Detineti o arma de foc in casa? Daca ati avea, ati fi in stare sa ucideti un intrus cu sange rece? Eu unul, da!

8 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Nu am asa ceva, insa ma pot apara si fara arma.Cu sange rece?thinking Sper sa nu se intample asta niciodatabig grin

lolita
| lolita a răspuns:

Nu am arme in casa, presupunand ca as avea si mi-ar intra cineva in casa sa ma atace as folosi-o.

Răspuns utilizator avertizat
| MariuZ a răspuns:

DA. Si nu numai pe ei...

| laura_9178 a răspuns:

Nu as putea. as incerca orice altceva dar nu l-as ucide. in cel mai rau caz l-as rani.

| Sylx a răspuns:

Cu cita convingere spui ca ai ucide... Eu as folosi arma doar pentru a ma apara, atunci cind ma ataca si nu as avea de ales, dar nici in cazul asta nu l-as ucide "cu singe rece" cum spui tu, cel mult l-as rani. Numai in cazul in care sunt constient ca daca nu-l omor ma omoara el pe mine, atunci se schimba datele problemei!

| bebytzza_9352 a răspuns:

Daca ar fi nevoie.in cazuri extreme da dar pentru inceput as incepe cu o rana, dar daca chiar este nevoie si alta varianta nu am..."mai bine sa planga masa decat sa planga mama"

adica totusi gandeste-te ca intra unu peste mine in casa sunt singura din intamplare nici vecini mei nu sunt prin preajma risc sa ma omoare sau sa ma violeze doar no sa stau sa ma uit la el cum incearca sa traga de mine eventual sai mai si rad in fata... iau ce nimeresc si nu mai tin cont de nimeni si nimic dau/trag unde nimerescbig grin

SI TOTUSI MAI BINE SA NU FIE NICIODATA NEVOIE DE ASA CV NU VREAU SA FIU VREODATA IN POSTURA ASTA.
dar cunosc pe cineva care a patit-o si sincera sa fiu...nu mai e om e legumasad

| blonduu a răspuns:

Da as fi