| chiftelutacrocanta a întrebat:

Dimineata m-am trezit in ghearele trecutului,pur si simplu am simtit ca viata mea e prinsa in ghearele trecutului,tot aici,tot in acest pat,tot de aceiasi oameni inconjurat,tot cu aceleasi ganduri in minte,pur si simplu ma simt intepenit intr-o poveste de care m-am plictisit.M-am gandit atunci ca evolutia e foarte importanta,la fel si cunoasterea,sa faci lucruri noi in fiecare zi,sa te desparti de aceleasi obiceiuri pe care le faci zilnic,sa nu mai traiesti atata dupa un program,pentru ca programul acela a ofilit de mult,a fost stors de cunoastere,de mister,nu inteleg de ce omul nu traieste natura si traieste atat de organizat,de programat,ca si cum asa ar trebui sa fie o zi,sa te trezesti,sa mananci,sa mergi la munca,sa te intorci acasa, sa te uiti la TV etc... Unde e evolutia atunci? Tu iti traiesti viata dupa un program si dupa anumite reguli?

1 răspuns:
| CortinaDeLut a răspuns:

Nu am reguli pe care să le respect decât cele ce îmi sunt impuse de felul meu de a fi și de ceea ce simt. Din păcate viața îți impune circumstanțe și întâmplări pe care nu le poți controla dar te afectează foarte mult.