| AlexDorinel a întrebat:

Din câte știu in Romania sau in Uniunea Europeană e o lege anti violenta copiiilor.De ce nu e respectata?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca in tara noastra continua sistemul prost ca inainte

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Inconstienti happy

| ShaOfHatred a răspuns:

Pentru că oamenii în general nu respectă legea. Adulții au rămas mulți cu gândirea învechită, iar tinerii nu primesc destulă educație ca să fie altfel.

| Roberrt21 a răspuns:

Este respectată, de unii oameni, stiu multe cazuri din Spania cand părinți și-au bătut copii si au avut de urmat niste consecințe, la noi in Romania... poti sa ii dai in cap, sa il omori, ca nu se va face nimic, sunt unele instituții care mai misca cateceva in legatura cu asta, dar poliția... Nimic.