| anonim_4396 a întrebat:

Din experiența proprie am realizat că femeile sunt mai corecte decât bărbații. Un exemplu elecvent: o femeie șefă angajează pe cineva pentru competențele și experiența acestuia în timp un șef bărbat ar angaja o femeie doar pentru că are fizic frumos (sunt n cazuri). Si un alt exemplu si mai bun: femeile inseala mai rar/putin decat barbatii. Voi ce credeți?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu cred ca esti subiectiva.
Eu m-am angajat agent de paza (de umplutura), pe vremea cand eram un pusti speriat. Ce mi se spunea la job? Ca sunt inutil in caz de scandal? Nop. Mi se spunea ca-s frumusel si amabil.
Eu vad multe tufe ("femei") care inseala fara creier, iar daca primesc o oferta mai buna de relatie, isi parasesc partenerul. In timp ce barbatii inseala in numar mai mare si constant, dar majoritatea respecta familia pe care au intemeiat-o, si incearca sa nu incurce fufele cu "casa".
Femeile daca simt iar fluturasii, lasa "casa".
Vorbim doar de cazurile care inseala, si le pot da exemplu pe cele care au plecat in Italia ca infirmiere, si nu s-au mai intors la familii, si-au gasit pe altul.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

RebeccaDaisy eu nu vad nici o diferenta intre sexe, totul sta in a accepta pe aproapele tau in primul rand, cu toti gresim, avem natura noastra animalica in noi, avem ratiunea de a percepe asta, nu trebuie sa accepti gunoaie in jurul tau dar nici sa ceri ceea ce nici tu nu poti oferi, cand vei intelege asta vei evolua, oameni sunt schimbatori in functie de starea lor emotionala, totul e sa nu ai pretenti de la nimeni

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că ești prost informată. Din experiența mea proprie să te ferească Dumezeu să ajungi să fii condus de o femeie.
Că-n gheară de fiară, și-n gură de lup,
Mai dulce-i pieirea.

| Drimmero a răspuns:

Feminism 100%
Realism sub 10%

Da...stim cu totii ca barbatii sunt porci, magari,, santajisti emotional, iar femeile sunt niste sfante cu sufletul pur.

| SilentRain a răspuns:

Corecte pe dracu!
Depinde de la om la om, unii au principi alți nu, nu contează dacă e fata sau băiat

| Donsavas a răspuns:

Nu este adevarat! Si femeia înseala dacă vrea si poate fi mai orgolioasă ca bărbatul si sa nu recunoască. Cat despre cum aleg bărbații un angajat, cred ca e exagerat. La munca nu te intereseaza frumusețea unui om, voci cat de productiv poate fi acel om.

| Endoryus a răspuns:

Cate locuri de munca ai schimbat? Cate orase? Tari? Sunt curios pe ce se bazeaza 'experienta'asta

| SilentRain a răspuns (pentru Endoryus):

Taci ma, ce știi tu ca ești băiat
Noi muerile suntem sfinte si voi nu... Neee-neeaa-nea tongue nu te mai oftiga laughing)

| Endoryus a răspuns (pentru SilentRain):

Daca eu bagam stereotipuri cretine de genul eram catalogat misogin de catre toti limitatii.

| Yurisa a răspuns:

Ba, nu stiu ce sa zic. Sunt atatea femei si atatia barbati ca e greu sa ii despici pe toti. Vezi ca o sa sara barbatii pe tine cu intrebarea asta. laughing

| anonim_4396 explică (pentru Yurisa):

Au "sărit" deja. laughing

| GirlOnline81 a răspuns:

" femeile inseala mai rar/puțin decât bărbații".

Bărbații și femeile inseala in egala măsura. Singura diferența este ca bărbaților le place sa se laudewinking.