| Joker3134 a întrebat:

Din moment ce iasa alcoolemie de la apa de gura poate sa ti se faca dosar penal pentru atata lucru?

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Iasa alcoolemia de la apa de gura? Pai ce apa de gura folosesti?

Nu, nu poate sa iti faca dosar penal.

| Sofer a răspuns:

Nu ți se face ca nu ajungi la 0.4 mg/l alcool.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Dosar penal iti face doar daca ai o alcoolemie peste 0, 4mg/l alcool in sange. Dar pentu ca sa-ti faca dosar penal trebuie sa-ti ia probe de sange, nu se face pe baza fiolei. Pe baza fiolei poti primi doar amenda.

| raMLesS a răspuns:

Pai ceri sa ti se recolteze probe din sange si nu patesti nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| raMLesS a răspuns (pentru Joker3134):

De ce ai inghitii apa de gura? laughing