| anonim_4396 a întrebat:

Din nou o întrebare pentru reprezentanții genului masculin:

Care este pentru voi cea mai feminină calitate? happy

62 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Păpușa sexuala

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să aibă menstruație, să fie fertilă, să poată face copii.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

...prezenta?
De fapt, cred ca aspectul.

| Drimmero a răspuns:

Cred ca sunt mult mai multe, personal parul mi se pare cea mai feminina chestie la o femeie, un par lung cu mult volum si stralucitor e fermecator, apoi vocea, o voce subtire mi se pare de asemenea foarte feminina, atitudinea poate fi foarte atractiva si ajuta la definirea feminitatii, silueta cat mai potrivita, nu neaparat sa aiba pepeni si fundul cat Marea Neagra, acolo macar putin din fiecare. Daca am omis ceva voi mai reveni asupra raspunsului

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Feminitatea.

| Mosotti a răspuns:

Figura si corpul.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Un lantisor de aur pe glezna. tongue

| Celcestietot a răspuns:

Nu exista o calitate feminina, doar un corp feminin, conceptii si preconceptii, atat. Sa fie cu toate tiglele pe casa si mai mult nu am ce sa zic, ca restul este standard.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Vrei să spui că feminitatea constă doar în forme? straight face

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am spus-o absolut sub nicio forma de atac, ci am raspuns logic happy. Consta in ce ofera caracteristicile feminine, iar acestea se regasesc in corp, intiparite in el, eu altfel nu vad situatia. Comportament putem avea toti, deci, trasaturile feminine se regasesc in comportament? Nu, acestea sunt conceptii si preconceptii. Ca sa iti pun si o intrebare : care este diferenta dintre caracterul unui barbat si al unei femei?
Ce spui?

Da, cu alte cuvinte : care este diferenta dintre un barbat si o femeie? Corpul laughing. Gresesc?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Ooo...nu doar corpul. Bărbații și femeile sunt diferiți în fiecare celulă a corpului lor. Numai dacă ne gândim la creier găsim o grămadă de diferențe...

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma ajuti si pe mine sa vad aceste diferente happy?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Uite încă una: fluxul vocabularului. laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica femeile (facand o generalizare) au un vocabular mai bogat ca barbatii? Zi sincer happy!

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Dacă întrebi un bărbat și o femeie cum se simt, bărbatul o să îți zică: Bine, bro! dar femeia... Femeia o să înceapă o întreagă poveste despre stările ei interioare. Desigur că e puțin exagerat, dar la asta m-am referit. big grin

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm, ok, dar daca el se simte bine si atat, ce sa faci laughing. Eu unul am intalnit multe femei care abia scoteau 3 cuvinte pe ora laughing rolling on the floor.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Le intimidai tu, de aia. laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Atat de impunator sunt, pana si IRL laughing? Aici am inclus si tipe care ma placeau (si de mult timp), deci care erau interesate.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Îmblânzește fiara din tine. big grin

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci probabil era fiara in pielea de oaie laughing, rau nu facusem laughing

| RKBlue a răspuns (pentru Celcestietot):

"Sa fie cu toate tiglele pe casa si mai mult nu am ce sa zic"
Da' persoanele cu tigle lipsa sunt mai interesante!

| anonim_4396 explică (pentru RKBlue):

Nu zici rău!winking

| Celcestietot a răspuns (pentru RKBlue):

Sunt, pana in punctul cand dau cu toporul si gauresc usa, iar tu privesti din partea cealalta terifiat laughing.

| SilentRain a răspuns:

Sa gătească

| SG1995 a răspuns:

Empatia.

| EntertainYou a răspuns (pentru SG1995):

Lipsa ei, nu? laughing E mai tipic in ziua de azi.
Nu exista asemenea calitate specific feminina sau masculina.
Empatia nu tine cont de sex.

| SG1995 a răspuns (pentru EntertainYou):

Empatia nu tine cont de sex, dar in general femeile sunt mult mai empatice.

| EntertainYou a răspuns (pentru SG1995):

Tu vrei sa zici ca baietii sunt educati sa fie mai reci, sa isi mai reprime emotii and stuff...ca asta ii face barbati (in mod eronat). Dar realitatea e ca una e cum e societatea/cultura noastra, alta e de fapt dpdv psihic cum stau treburile.
Culmea ca femeile in prea multa razgaiala si emancipare ajung sa se comporte mai narcisistic (in opozitie cu empatia) decat barbatii.

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru EntertainYou):

Atunci de ce sunt barbatii mai violenti

| anonim_4396 explică (pentru Mipasususuyamyamyam):

Pentru ca doar muschi sunt in stare sa foloseasca, cand mintea nu functioneaza, fie barbati sau fetiscane.

| EntertainYou a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Atunci de ce femeile sunt mai manipulatoare

| mentholinks a răspuns:

Tatele.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sa fie femeie!

| Nemessys a răspuns:

Parul și frumusețea.

| CostinAlamariu a răspuns:

Cred ca bunatatea/gingasia, dar si eleganta in comportament. Nimic nu e mai feminin decat o femeie care este in modul cel mai sincer gingașă și calda si de asemenea care are o anumita eleganță de caracter. De asemenea nimic nu este mai anti-feminin decat o femeie care înjura, care striga si se enerveaza rapid, care cauta sa fie batjocoritoare si dominanta. O astfel de femeie nu mai e privita cu admiratie ci e vazuta ca un derbedeu.

| StrongHeart a răspuns:

Sensibilitatea,gingășia,tandrețea,lucruri mai rar intalnite la noi.
Acum te intreb eu pe tine, care este cea mai masculina calitate?
Vezi e o intrebare ciudatica pentru ca si femeile si barbatii pot avea aceleasi calitati si defecte, doar ca unele sunt mai preponderentele la un sex decat la altul.

| anonim_4396 explică (pentru StrongHeart):

Calitatea de a inspira respect, calmul în situații limită...și o voce joasă, blândă și profundă. Știu că nu e doar una, dar... big grin

| StrongHeart a răspuns (pentru anonim_4396):

Frumos raspuns happy

| anonim_4396 explică (pentru StrongHeart):

From my heart. big grin

| tup3u a răspuns (pentru anonim_4396):

Știi tu vorba aia veche cum că toate-s așa în afară de mamă și soră dar totuși să nu uităm că și ele-s femei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi vine sa zic dezinvoltura.
Ce-ar mai fi femeile fără dezinvoltura caracteristică pe care o au?
Mi se pare un lucru foarte feminin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atenția la bărbatul ei. Toate lucrurile acelea mici dar care cântăresc mai mult decât o viață de curvie.
Când vine și-i încheie ultimul nasture de la cămașă sau când îi face nod la cravată, când îi face mâncarea preferată sau cafeaua de dimineață(dacă s-a trezit prima) ș.a.

Sau părul lung.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am prins-o pe silentrain pe aici, deci trebuie sa comentez si eu.
Chiar mi-a zis cineva odata, unii baieti nu ar zice in fata, pentru ca in capu lor automat este regula ca o fata " trebuie sa supuna ", adica sa nu faca anumite chestii "de barbat" sa ii fie inferioara la fazele alea. Astia nu gandesc egalitatea, ei nu accepta "asa ceva de la o fata".
Adica in sensul ca el ca barbat are dreptu sa se uite la o alta fata goala fiind chiar si insurat cu copil, dar fata nu are voie sa "fie ** ".
El face ce vrea ca poate sa "minta" peste (am fost "altundeva"), dar fata sincera nu are voie sa zica ceva "urat" ("nu e treaba ta"), ca el o termina inainte sa inceapa "relatia" si cu palma. Ea nu are voie sa se indoiasca de "vorbele lui"(minciuni care si el le uita, apoi le neaga).
El trebuie sa fie respectat ca pe dzeu de catre fata. Cand el are chef fata trebuie sa poata daca nu vrea sa fie parasita, ca el oricum poate avea alte femei,. Dar ea cand vrea ceva, trebuie sa il inteleaga ca nu se poate, trebuie sa fie multumita de el. Ea nu are voie sa fie *** (femeia n-are voie sa caute altul cand nu-i convine, ea trebuie sa se multumeasca cu ce are. ca ei oricum se vorbesc si aliaza toti contra fetei). Daca lui nu-i convine vreo actiune sau vorba, are oricum alte femei "mai bune".

| Florin9Florin9 a răspuns:

Cred că tu ai un plan secret de a te transforma în femeia perfectă, de aia pui întrebări pe subiectul ăsta.

| anonim_4396 explică (pentru Florin9Florin9):

Da' îs deja femeia perfectă. laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Aha, deci nu doar eu am observat asta, acum nu o sa mai aiba cum sa se ascunda daca vorbim cu totii!

laughing

| anonim_4396 explică (pentru Florin9Florin9):

Pentru viitorul meu soț. happy

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Celcestietot):

Păi nu se ascunde, are tupeu și recunoaște

| Celcestietot a răspuns (pentru Florin9Florin9):

S-a dat de gol, joaca la cacealma laughing

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu mai zic nimic, tocmai mi-am amintit că bătaia doare, doar ce citisem o știre de la Digi 24 parcă, că ieri o fată de 22 de ani a bătut 4 polițiști și 3 bodyguarzi într-un bar.

| Celcestietot a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Citind si eu cele relatate de tine, nu voi mai zice nimic laughing

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Celcestietot):

Rămâne de văzut dacă ne-am oprit la timp sau nu ne iartă Cristina,

dacă ceva... tu ai început, eu doar m-am luat după tine, eu îs total nevinovat.

| Celcestietot a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Da, da, este vina mea ca am raspuns, ca daca eram la block raspundeai doar tu si pe tine te tragea la raspundere. Este vina ei!

| anonim_4396 explică (pentru Florin9Florin9):

Mă mai gândesc.

| EntertainYou a răspuns:

Vorbitul fara rost, neincetat, neadecvat. Atentia pentru detalii extrem de irelevante sau neinteresante pentru cei mai multi barbati.
Stiu, suna misoginistic si budenistic din partea mea. Dar nu vad ceva mai feminin de atat, daca e sa intrebi dpdv fizic ce e feminin pai sunt atatia barbati in ziua de azi care arata mai femei decat femeile, din pacate.

| Onisim10 a răspuns:

Hai să îți zic o gluma, din care poate înțelegi: Erau doua femei, și fiecare și-a zis pretențiile pe care le au, una vroia un bărbat care să aibă peste 1, 70 înălțime, ochi albaștri și par blond, cealaltă a zis să aibă mașină, mușchi, și să nu fie gelos.
Și erau și doi bărbați, și unul a zis:Sa fie vie numai, iar celălalt a zis că Da.
Cred că ai înțeles...

| anonim_4396 explică (pentru Onisim10):

big grin

| tup3u a răspuns:

Faptul că toate sunt ușuratice, bine așa mai sunt și unii bărbați dar alea-s excepții laughing)

| anonim_4396 explică (pentru tup3u):

Ce înțelegi tu prin "ușuratice"? Și de ce ar fi toate?

| tup3u a răspuns (pentru anonim_4396):

Am vrut să scriu c.rve dar nu mi s-a permis, acum înțelegi laughing

| anonim_4396 explică (pentru tup3u):

Am înțeles...dar de ce toate?
Sau vorbești privind prin prisma decepțiilor?

| BecSpart a răspuns:

Cute and innocenthappy